سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان:

استان گیلان ظرفیت مطلوبی در حوزه تولید و صنعت دارد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه زیرساخت‌های صنعتی استان گیلان در قالب ۳۵ شهرک و نواحی صنعتی برای تولیدکنندگان فراهم است گفت: استان گیلان ظرفیت مطلوبی در حوزه تولید و صنعت دارد.

استان گیلان ظرفیت مطلوبی در حوزه تولید و صنعت دارد

گیلان خبر: محمد آراسته صبح امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه تولیدات برتر استان گیلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌های بومی و استانی به پویایی اقتصاد و توسعه استان کمک می‌کند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه این اقدام موجب افزایش انگیزه و تلاش تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در استان می‌شود گفت: نمایشگاه‌ها نقش عمده‌ای در راستای ایجاد اشتغال در بازار دارند.

آراسته تعادل اقتصادی با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان در راستای بهبود سهم بازار را از دیگر مزایای برگزاری نمایشگاه دانست و خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت واحد‌های صنفی و تولیدی در نمایشگاه‌ها بسیار مثبت و مطلوب است.

وی با تاکید بر اینکه باید از نمایشگاه‌ها به‌عنوان یک فرصت مناسب و اقدامی هوشمندانه بهره‌برد بیان کرد: برگزاری نمایشگاه علاوه بر انتقال اطلاعات می‌تواند مرکز واحدی برای تبادل اطلاعات و رسیدن به پدیده‌های نوین علم و صنعت باشد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به برپایی نمایشگاه تولیدات برتر استان گیلان و با بیان اینکه 43 واحد صنعتی شاخص گیلانی در این نمایشگاه حضور دارند افزود: دستاوردهای صنعتی و تلاش فعالان اقتصادی در استان گیلان گسترده است.

آراسته با تاکید بر اینکه محصولات فولادی، دارویی، شیمیایی، سلولزی،  لوازم‌ خانگی و انواع کامپوزیت‌ از محصولات استراتژیک با برندهایی ملی از محصولات صنعتی و تولیدی استان هستند گفت: استان گیلان ظرفیت مطلوبی در حوزه تولید و صنعت دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های صنعتی استان گیلان در قالب 35 شهرک و نواحی صنعتی با امکانات مناسب برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان فراهم است تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه محصولات مختلف به‌منظور حمایت از تولید داخلی و تبادل تکنولوژی در راستای اعتلای اقتصاد استان است.

آراسته با اشاره به اینکه نمایشگاه تولیدات برتر استان گیلان در فضایی به مساحت 200 متر‌مربع به‌مدت 4روز برپا شده است خاطرنشان کرد: 43 غرفه از این نمایشگاه در حوزه صنعت، 18 غرفه در حوزه کشاورزی و 3 غرفه از ادارات خدمات‌رسان مجموع غرفه‌های این نمایشگاه هستند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 35794

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر