مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان مطرح کرد

تربیت بیش از 30 هزار حافظ قرآن در گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان تربیت حافظان قرآن کریم را از اقدامات تأثیرگذار سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه تاکنون بیش از 30 هزار حافظ قرآن کریم در سطح استان گیلان تربیت کرده است.

تربیت بیش از 30 هزار حافظ قرآن در گیلان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده عصر امروز در نشست مشترک با امام‌جمعه این شهر، وجود اداره اوقاف و امور خیریه در سطح شهرستان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: ترویج فرهنگ وقف، احیا و شناسایی موقوفات و آبادانی بقاع متبرکه از جمله وظایف این اداره است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ وقف و شناسایی موقوفات و آبادانی بقاع متبرکه در شهرستان آستارا جا برای کار داشته و در این بخش باید تلاش بیشتری صورت گیرد، تصریح کرد: امام‌جمعه آستارا در تریبون تأثیرگذار نماز جمعه، موضوع وقف را بیش از پیش تبیین کند. 

وی با بیان اینکه از مسئولین شهرستان آستارا انتظار داریم تا تبلیغ وقف و ایجاد وقف جدید را در بین مردم شریف این شهرستان ترویج دهند، خاطرنشان کرد: وقف احسان ماندگار بوده و محرومیت‌زدایی از جمله اثرات موثر وقف در جامعه است. 

علیزاده تربیت حافظان قرآن کریم را از اقدامات تأثیرگذار سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه تاکنون بیش از 30 هزار حافظ قرآن کریم در سطح استان گیلان تربیت کرده است.  

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه را از اقدامات دیگر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور دانست و افزود: راه‌اندازی این سامانه علاوه بر تسهیل در امور و آنلاین بودن آن، اوقاف را سازمانی شفاف و به‌روز معرفی می‌کند. 

امام‌جمعه آستارا نیز در نشست مذکور، اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان را اداره‌ای نو پا دانست و اظهار کرد: با راه‌اندازی اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان آستارا، کارهای خوبی در بخش احیای موقوفات و عمران آستان امام‌زادگان ابراهیم و قاسم(ع) این شهرستان صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده کافی نیست، تصریح کرد: باید کاستی‌ها و عقب‌ماندگی‌های قبلی را با تزریق نیرو و تجهیزات به ادارای نوپای اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا در مدت زمان کوتاهی برطرف کرد. 

وی تکمیل امام‌زادگان ابراهیم و قاسم(ع) شهرستان آستارا را از دغدغه‌های اصلی مردم این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: این مکان در غرب گیلان یکی از شاخص‌ترین امام‌زادگان بوده و سالانه علاوه بر زائرین استانی و کشوری، زائرین خارجی از کشورهای هم‌جوار به زیارت این مکان مقدس می‌آیند. 

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه با تلاش‌های «جمشید مهدوی» ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا، موقوفات زیادی در این شهرستان احیا شده و باز هم موقوفاتی وجود دارد که باید احیا شوند، بیان کرد: در بحث فرهنگ‌سازی وقف از تربیون نماز جمعه بارها متذکر شده و باز هم این همکاری ادامه خواهد داشت. 

زیارت امام‌زادگان، بازدید از مجموعه امام‌زاده و پروژه‌های عمرانی آن، دیدار با زوار خارجی، بازدید از رقبات تجاری امام‌زادگان و موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری و دیدار با هیات امنای مساجد موقوفه‌دار از دیگر برنامه‌های مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در سفر یک روزه خود به شهرستان آستارا بود. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35865

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر