نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت:

نقش غیرقابل‌انکار زنان در تحقق جامعه سالم

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت گفت: نقش زنان در تحقق جامعه سالم و کاهش آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌انکار است.

نقش غیرقابل‌انکار زنان در تحقق جامعه سالم

گیلان خبر: فاطمه شیرزاد با اشاره به آمار نگران‌کننده طلاق در جامعه اظهار کرد: متأسفانه استان گیلان رتبه دهم کشور در آمار طلاق را دارد و این موضوع نگران‌کننده و زنگ خطری برای جامعه است.

وی افزود: خشونت و طلاق با آموزه‌های دینی و اسلامی در تضاد هستند و به‌منظور حفظ حریم خانواده‌ها و کاهش آمار طلاق باید چاره‌اندیشی شود.

شیرزاد با اذعان به اینکه توجه به مبحث پیشگیری در آسیب‌های اجتماعی حائز اهمیت است گفت: متأسفانه در صورت وقوع طلاق به‌غیراز زوجین، کودکان طلاق نیز آسیب‌های فراوانی متحمل می‌شوند و گاها این آسیب‌ها جبران‌ناپذیر است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از اقدامات سازمان بهزیستی تصریح کرد: دلسوزی، تعهد کاری و پاسخگو بودن به مراجعان در کارکنان سازمان بهزیستی به‌وضوح قابل‌مشاهده است و این امر موجب رضایتمندی مراجعان از عملکرد آنان شده است.

وی با اشاره به اینکه طلاق آثار جبران‌ناپذیری بر اعضای خانواده می‌گذارد بیان کرد: امروزه پدیده طلاق ریشه در تغییر و تحولات فرهنگی، اجتماعی و... دارد که درگذشته نزد مردم به‌عنوان یک اقدام قبیح از آن یاد می‌شد ولی در جامعه امروزه بسیار رایج شده است.

شیرزاد افزود: امیر مؤمنان علی (ع) می‌فرمایند: ازدواج کنید و طلاق ندهید زیرا طلاق عرش الهی را به لرزه درمی‌آورد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت بیان کرد: متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که بیشترین آمار ارتکاب جرم و بزهکاری در نوجوانان و جوانان ریشه در مشکلات خانوادگی، طلاق والدین و... دارد.

شیرزاد با اشاره به راه‌اندازی اولین مرکز حمایت‌های روانی اجتماعی از دختران در معرض آسیب در رشت گفت: این مرکز به همت سازمان بهزیستی راه‌اندازی شد و تاکنون ۴۶ نفر از دختران بد سرپرست، بی‌سرپرست و... در این مرکز پذیرش‌شده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تهدیدات و آسیب‌هایی که متعاقب با بروز طلاق گریبان گیر زنان می‌شود گفت: تمامی افرادی که طلاق را تجربه می‌کنند با معضلات فردی و اجتماعی متعددی مواجه هستند اما با توجه به شرایط فرهنگی جوامع این امر برای زنان پیامدهای بیشتری به همراه دارد.

شیرزاد افزود: یکی از راه‌های کاهش آمار طلاق توجه به تعالیم دینی و اخلاقی و عمل به توصیه‌ها و سفارشات ائمه معصوم (ع) است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی در خاتمه بیان کرد: امید است با برنامه‌ریزی‌های مؤثر در جهت تقویت آموزه‌های دینی و اخلاقی و کاهش توقعات و انتظارات و... شاهد کاهش آمار طلاق و مشکلات متعاقب آن در جامعه باشیم و در صورت بروز چنین مشکلاتی مدیران جهت حفظ و حراست از زنان جامعه به‌منظور دور ماندن از آسیب‌های جامعه اقدامات اساسی در دستور کار قرار دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35866

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر