فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان

پلیس گیلان درمیانه پایین میانگین کشور درمیزان وقوع جرم

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان بابیان اینکه با همه این توصیفات کمبودها و نیازهای در خصوص حضور پلیس زن در کل سازمان وجود دارد، گفت: حضور پلیس زن در ساختار نیروی انتظامی ضرورت دارد که در حال محقق شدن است.

پلیس گیلان درمیانه پایین میانگین کشور درمیزان وقوع جرم

گیلان خبر: سردار محمدرضا اسحاقی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در خصوص نیروهای پلیس افتخاری ناجا اظهار کرد: برابر قانون استخدامی ظرفیتی در قانون پیش‌بینی‌شده که افراد می‌توانند با علاقه‌مندی همکاری، با پلیس در محلات، مناطق مسکونی، شهرها، روستاها و صنوف مشارکت علنی داشته باشند.

وی بابیان اینکه شرایط استخدام بر اساس قانون شرایط سنی خاصی را مدنظر دارد گفت: پلیس افتخاری ظرفیتی محیا کرده تا افرادی که دارای انرژی بالای هستند در مسیر وظایف پلیس مساعدت‌هایی را انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با تأکید بر اینکه قطع به‌یقین پلیس افتخاری نقش برجسته‌ای در مسیر وظایف پلیس در ایجاد امنیت ایفا کرده است، تصریح کرد: این افراد به دلیل انگیزه بالا در جامعه از جنس خود مردم در میان آن‌ها به‌عنوان ناظر در محیط خود حاضر می‌شوند و این موضوع یک امر پذیرفته‌شده در میان مردم است.

اسحاقی افزود: دسته از پلیسان افتخاری که از سن استخدام عبور نکرده‌اند، توانایی و کارکردشان مشخص‌شده و این کارکرد تبدیل به سابقه مثبت در جهت تسهیل مراحل استخدام رسمی آن‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد و پلیس افتخاری موردتوجه پلیس و مردم بوده و در اکثر مراسمات و صبحگاه‌های عمومی به‌عنوان بعدی از ابعاد نیروی انتظامی حضور پررنگی دارند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است ما امکان جذب همه واجدین شرایط را به دلیل سهمیه پایین در ناجا نداشته باشیم گفت: قطع به‌یقین این افراد در اولویت استخدام قرار دارند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره به جذب پایین نیروی پلیس زن در استان گیلان بیان کرد: این مسئله در کل ساختار ناجا در شرف اصلاح است که نقش زنان در ساختار نیروی انتظامی پررنگ‌تر شود، هرچند که الآن هم در ساختار ناجا از ظرفیت پلیس زن استفاده می‌شود اما چون تعداد معینی بعد از استخدام به مدت ۳۰ سال در این چرخه هستند، سرعت چرخه جذب پلیس زن پایین بوده است.

اسحاقی بابیان اینکه با همه این توصیفات کمبودها و نیازهای در خصوص حضور پلیس زن در کل سازمان وجود دارد، گفت: حضور پلیس زن در ساختار نیروی انتظامی ضرورت دارد که در حال محقق شدن است.

وی با اشاره به حضور خود در استان گیلان به‌عنوان مقام عالی نیروی انتظامی گفت: استان گیلان ویژگی‌های مثبت زیادی دارد که ازجمله آن این است که گیلانی‌ها مردم متدین، فرهنگی، قانون پذیر و متوجه به قانون می‌باشند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با تأکید بر اینکه این ویژگی‌ها سرمایه بزرگی برای هر مدیری است اظهار کرد: به لحاظ شاخص‌های وقوع جرائم، استان گیلان در میانه پایین میانگین کشوری قرار دارد، به این معنی که اگر ما ۳۰ استان داریم استان گیلان در ردیف ۱۸ تا ۱۹ به پایین به لحاظ تعداد وقوع جرائم ارزیابی‌شده است.

اسحاقی با تأکید بر اینکه استان گیلان در وقوع جرائم جزء استان‌های کم جرم در مقایسه با کل کشور شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: این به این معنا نیست که ‌استان در موقعیت ایده‌آل قرار دارد، زیرا ما یک وقوع جرم را هم زیاد می‌پنداریم اما برای رسیدن به امنیت پایدار تلاش خواهیم کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35870

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر