مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان :

کلانتری از موافقان سدسازی در شمال کشور است

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه رئیس جدید سازمان حفاظت از محیط‌زیست از موافقان سدسازی در شمال کشور است، بیان کرد: تا پایان آذرماه مجوز زیست‌محیطی سد لاستیک لاسک صادر و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

کلانتری از موافقان سدسازی در شمال کشور است

گیلان خبر: کاظم لطفی در حاشیه نشست هم‌اندیشی و اطلاع‌رسانی با اصحاب رسانه گیلان در تشریح آخرین جزئیات سد لاستیکی لاسک شهرستان شفت اظهار کرد: سد شفا رود و سد لاسک هر دو هم‌زمان در جلسات مطرح می‌شد با این تفاوت که سد شفا رود پیشرفت 30 درصدی داشت درحالی‌که سد لاسک عملیات اجرایی آن شروع نشده بود.

وی بابیان اینکه به دلیل مسائل زیست‌محیطی و پوشش جنگل هیرکانی مجوز احداث سد داده نمی‌شد، افزود: به پیشنهاد ابتکار، رئیس اسبق سازمان محیط‌زیست چون سد شفا رود پیشرفت 30 درصدی داشت مجوز زیست‌محیطی آن به آب منطقه‌ای ابلاغ شد و عملیات اجرای آن را شروع کردیم.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره آب منطقه‌ای گیلان بابیان اینکه کلانتری، رئیس جدید سازمان حفاظت از محیط‌زیست از موافقان سدسازی در شمال کشور است، گفت: در راستای ایجاد سد لاسک اعتبارات و پیوست قانونی وجود دارد و تنها مشکل آن فقدان مجوز زیست‌محیطی است.

لطفی با تاکید بر اینکه گیر زیست‌محیطی در پروژه سد لاسک به معنای عدم صدور مجوز آن نیست، خاطرنشان کرد: اگر محیط‌زیست تاکنون اعلام کرده بود که به دلیل مسائل زیست‌محیطی مجوز احداث سد لاسک صادر نمی‌شود آب منطقه‌ای به‌هیچ‌وجه دنبال احداث سد در شهرستان شفت نبود و به پیگیری‌ها در احداث سد لاسک خاتمه می‌داد.

وی با اعلام اینکه روند صدور مجوز زیست‌محیطی پروژه سد لاسک در سازمان محیط‌زیست در حال بررسی هست و تا پایان آذرماه سال جاری صادر می‌شود، گفت: با گرفتن مجوز زیست‌محیطی سد لاسک در هرروزی عملیات اجرایی آن در روز بعد آغاز خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36169

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر