مدیرکل هواشناسی استان گیلان مطرح کرد

وزش بادورگبارهای شدید/پیش بینی بارش50میلی‌متری درگیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: از ساعاتی پیش سیستم شمالی شده و هوای سرد به منطقه گرم رسیده است و این تغییر سیستم باعث ایجاد وزش باد شدید و رگبارهای شدید خواهد شد.

وزش بادورگبارهای شدید/پیش بینی بارش50میلی‌متری درگیلان

گیلان خبر: بهمن کمانگر با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: با توجه به اینکه در روزهای گذشته هوای گرم را در استان شاهد بودیم اما از ساعاتی پیش سیستم شمالی شده و هوای سرد به منطقه گرم رسیده است و این تغییر سیستم باعث ایجاد وزش باد شدید و رگبارهای شدید خواهد شد.

وی بابیان اینکه به دلیل سرعت‌بالای سیستم، عمر وزش بادها زیاد نیست گفت: از بامداد سه‌شنبه می‌توانیم شاهد بارش‌های رگباری در استان به‌خصوص در مناطق مرکزی و شرقی باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: بارش در شهرهای از استان که نزدیک به استان مازندران هستند می‌تواند مقطعی و شدید باشد و شدیدترین بارش‌ها بین 30 تا 50 میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

وی بیان کرد: احتمالاً بیشترین بارش‌ها را در مناطق ساحلی انزلی، کیاشهر و رودسر شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت وزش باد در شهرستان‌های استان افزود: ساعتی پیش وزش باد در آستارا 40 کیلومتر در ساعت و در انزلی 60 کیلومتر در ساعت گزارش‌شده است.

کمانگر بابیان اینکه این سیستم قرار نیست به مدت طولانی در منطقه حاضر باشد گفت: این سیستم بیشترین فعالیت اش در مازندران است و فردا صبح به‌تدریج از غرب استان منطقه را ترک کرده و به سمت استان‌های مازندران و گلستان خواهد رفت.

وی افزود: حداکثر سرعت وزش باد در استان در ساعات آینده 70 تا 90 کیلومتر خواهد بود که مقطعی بوده و مناطق ساحلی ما را درگیر خواهد کرد.

وی بابیان اینکه به دستگاه‌های مربوط اخطاریه‌ها داده‌شده است گفت: ان‌شاءالله فرمانداری‌های شهرستان ها آماده باش هستند تا برای مردم مشکل خاصی پیش نیاید.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 36210

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر