امام‌جمعه بندر انزلی:

حیثیت آمریکایی‌ها در دنیا از بین رفته است

امام‌جمعه بندر انزلی بعد نظامی جمهوری اسلامی ایران را هم بازدارنده و هم تهدیدکننده دانست و گفت: ایران با وجود تمام تحریم‌ها، تهدیدها و نقض عهدهای استکبار جهانی دست برتر منطقه و صحنه بین‌الملل به لحاظ سیاسی و نظامی است.

حیثیت آمریکایی‌ها در دنیا از بین رفته است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: یکی از اختلافات موجود بین جبهه مقاومت و استکبار جهانی، جابه‌جایی مفاهیم است. 

امام‌جمعه بندر انزلی تروریست خوانده شدن کشورهایی که در حال دفاع از خود هستند را از سوی استکبار جهانی اصلاح‌نشدنی دانست و تصریح کرد: استکبار جهانی تجاوز به حریم کشورهای دیگر و هرگونه انسان‌کشی را قانونی می‌داند. 

وی تروریستی خواندن جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا را نتیجه همین‌ جابه‌جایی مفاهیم دانست و خاطرنشان کرد: مردم دنیا باید آگاه باشند که استکبار جهانی با جابه‌جایی مفاهیم نمی‌تواند حقایق را تغییر دهد. 

شمس‌الدین آمریکا، رژیم صهیونیستی و بعضی از کشورهای مرتجع عربی حاضر در منطقه را از مدافعان واقعی تروریست دانست و بیان کرد: داعش و گروه‌های تکفیری با چراغ سبز آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عربی در سوریه و عراق ایجاد ناامنی کرده‌اند. 

وی با تأکید براینکه جابه‌جایی مفاهیم و دگرگون کردن حقایق برای آمریکایی‌ها هیچ سودی ندارد، افزود: اکنون پای داعش و دست‌پرورده‌های آمریکا و رژیم صهیونستی به کشورهای اروپایی و غربی باز شده و مردم آن نقطه از جهان هم، احساس ناامنی می‌کنند.   

امام‌جمعه بندر انزلی با اشاره به اینکه ایجادکنندگان ناامنی تروریست هستند و هر کس که برای ایجاد امنیت و آرامش مردم تلاش کند ضدتروریست محسوب می‌شود، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دنیا به ضدتروریستی بودن معروف هستند.

شمس‌الدین با تصریح براینکه برجام توافق دوجانبه بین ایران و آمریکا نیست که آمریکایی‌ها بخواهند آن را به هم بزنند، اظهار کرد: ممکن است آمریکایی‌ها در اروپایی‌ها و دیگر طرفین برجام نفوذ کرده و آن‌ها را هم در نقض برجام با خود هم راه کنند. 

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با این صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به ماندن یا رفتن در برجام تصمیم‌ نمی‌گیرد، تصریح کرد: منافع و مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط مسئولین عالی رتبه کشور بررسی و اعلام می‌شود. 

امام‌جمعه بندر انزلی با بیان اینکه مردم دنیا می‌دادند که آمریکایی‌ها به دنبال سردم‌داری جهان و یکه‌تازی هستند، خاطرنشان کرد: با حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه نقشه‌ها و توطئه‌های آمریکایی‌ها در رسیدن به این هدف با شکست سنگینی مواجه شده است. 

شمس‌الدین وجود جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقاومت هم‌فکر با ایران اسلامی را مانع اجرای سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه دانست و بیان کرد: استکبار جهانی برای از میان برداشتن ایران و نیروهای مقاومت روبه تحریم‌، تهدید و نقض عهد آورده است.  

وی با بیان اینکه ایران با وجود تمام تحریم‌ها، تهدیدها و نقض عهدهای استکبار جهانی دست برتر منطقه و صحنه بین‌الملل به لحاظ سیاسی و نظامی است، افزود: امیدواریم کشور به لحاظ اقتصادی نیز به این مرحله و توان برسد که دیگر تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی آمریکا هیچ اثری در ما نداشته باشد.  

 

امام‌جمعه بندر انزلی بعد نظامی جمهوری اسلامی ایران را هم بازدارنده و هم تهدیدکننده دانست و گفت: آمریکایی‌ها این را می‌دانند که اگر ایران اسلامی تصمیم به جنگ نظامی بگیرد آن‌کسی که خسارت‌های سنگینی می‌بیند خود آمریکایی‌ها هستند. 

شمس‌الدین با تأکید براینکه حیثیت آمریکایی‌ها در دنیا از بین رفته و در سال های اخیر تمام طرح‌ها و ائتلاف‌های آن‌ها در مقابله با ایران ناموفق بود، اظهار کرد: اکنون آمریکایی‌ها برای تأثیرگذاری در منطقه به جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اثرگذار در منطقه التماس می‌کنند.  


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36212

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر