رئیس هیئت پزشکی ورزشی گیلان:

دیابت و فشارخون عامل بسیاری از بیماری‌هاست

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان گفت: فشارخون و قند از مواردی است که باید با ورزش کردن مانع افزایش آن در بدن شویم زیرا عامل بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد.

دیابت و فشارخون عامل بسیاری از بیماری‌هاست

گیلان خبر: به نقل از روابط عمومی هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان، محمد حق‌شناس در همایش هفته ملی سلامت زنان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان اظهار کرد: تربیت‌بدنی نقش مهمی را در سلامتی افراد ایجاد می‌کند و امیدواریم که اهمیت دادن به ورزش برای بانوان که نقش مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند، محدود به یک هفته نباشد.

وی افزود: امروز با توجه به وضعیت بیماری‌ها در کشور در حال توسعه‌ای مثل ایران باید دست به دامان ورزش شویم.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان بابیان اینکه باید ورزش در جامعه به عنوان مراقبت بهداشتی مورد توجه قرار گیرد، گفت: انسان با مراقبت‌های بهداشتی خواستار جلوگیری از بیماری‌ها می‌باشد، لذا باید گفت، با ورزش کردن و تحرک فیزیکی می‌توان مانع بروز بسیاری از بیماری‌ها در انسان شد.

حق‌شناس بابیان اینکه فعالیت بدنی به کنترل وزن کمک می‌کند، اظهار کرد: ورزش و تحرک جسمانی احساس اضطراب و افسردگی را کاهش داده و موجب نشاط در روحیه انسان می‌شود.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان با تأکید بر اینکه ورزش می‌تواند در ساخت و دوام استخوانها، عضلات و مفاصل انسان کمک شایان توجهی داشته باشد، خاطرنشان کرد: ورزش خطر ایجاد سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد و فشارخون را در افراد مبتلابه بیماری پایین می‌آورد.

حق‌شناس با اذعان به اینکه ورزش کردن شریان های تامین کننده خون قلب را بزرگ‌تر می‌نماید، بیان کرد: متاسفانه میزان استفاده قرص خواب در ایران به‌اندازه تمام اتحادیه اروپاست در صورتی که درمان بی‌خوابی ۴۵ دقیقه پیاده‌روی قبل خواب می‌باشد.

وی بی‌تحرکی و استراحت بیش از حد را از دلایل بی‌خوابی عنوان کرد و افزود: دلیل بی‌خوابی در بسیاری از افراد به این دلیل است که انرژی زیادی مصرف نمی‌کنند.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان بابیان اینکه یکی از علت‌های سرطان، تجمیع مواد سرطان‌زا در روده های بزرگ است، گفت: یکی از ثمرات ورزش کردن دفع مواد زائد از روده ها می‌باشد.

حق‌شناس ورزش همگانی را یکی از فعالیت‌های مناسب در ترویج تحرک در جامعه عنوان کرد و افزود: با ورزش و تحرک بالای بدن، فشارخون انسان کم می‌شود.

وی بابیان اینکه فشارخون یکی از علت‌های نارسایی کلیه می‌باشد، گفت: فشارخون و قند از مواردی است که باید با ورزش کردن مانع افزایش آن در بدن شویم زیرا عامل بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 36592

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر