تشکیل موسسه مردم نهاد طلوع امید در فومن

معاون فرهنگی و امورجوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان خبرداد : تشکیل موسسه مردم نهاد طلوع امید در فومن

تشکیل موسسه مردم نهاد طلوع امید در فومن

گیلان خبر : هاشم اسماعیلی معاون فرهنگی و امورجوانان ورزش و جوانان استان گیلان در میان اعضای موسسه طلوع امید فومن با بیان اینکه ما در پی ترویج سازمان های مردم نهاد در سطح استان هستیم گفت:این سازمان ها که سمن نامیده میشوند در زمینه های غیردولتی،غیرانتفاعی،غیر تجاری و سیاسی و درچارچوب قانون کشور فعالیت میکنند.

وی اهداف فرهنگی و مثبت این نوع موسسات را یادآور شد و اظهار داشت:ارتقای سطح فرهنگی شهروندان علی الخصوص جوانان؛غنی سازی اوقات فراغت،ارتقای فرهنگ برای بالا بردن سطح کیفی زندگی مردم و به فعلیت رساندن توانمندی های بالقوه جوانان از اهداف این نهادها میباشد.

اسماعیلی ادامه داد از دیگر فعالیت های سمن های فرهنگی تولید آثار فرهنگی،برپایی نمایشگاه و برگزرای جلسات،سمینارها و کنفرانس های آموزشی در راستای اهداف سمن است.

معاون فرهنگی ورزش و جوانان گیلان با تاکید بر استانی بودن فعالیت سمن ها خاطر نشان کرد: محدوده این موسسه در فومن خواهد بود که پس از دریافت مجز میتوانند در سطح ملی و بین الملی هم فعالیت داشته باشند.

وی با عنوان این که سمن ها دارای مدت فعالیت نامحدود هستند گفت:سازمان های مردم نهاد دارای ارکان هیئت موسس و شورای مرکزی هستند که بدون دریافت حقوق در راستای اهداف سمن قدم برمیدرند.

اسماعیلی گفت موسسه طلوع امید تنها سازمان مردم نهادی است که در حال اخذ مجوز و تشکیل ارکان سازمانی خود در سطح شهرستان فومن میباشد.

وی اصل 44قانون اساسی را بسیار مفید برای دولت و کشور دانست و خاطر نشان کرد: موسسات مردم نهاد بازوان اجرایی دولت هستند که میتوانن د از هزینه های اضفی در دولت جلگیری کنند.

کد مطلب: 3719

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر