امام‌جمعه صومعه‌سرا:

کاهش آسیب‌های اجتماعی با افزایش دانش و معرفت در کشور

امام‌جمعه صومعه‌سرا با انتقاد از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور بی‌سواد کردن جامعه را از دسیسه‌های دشمنان برشمرد و گفت: هرچقدر به دانش مردم اضافه شود مشکلات جامعه نظیر بزه‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

کاهش آسیب‌های اجتماعی با افزایش دانش و معرفت در کشور

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل صدیقی به اهمیت کتاب‌خوانی در جامعه تاکید داشت و اظهار کرد: گرچه امروز فضای مجازی باقدرت بیشتری در جامه حضور پیداکرده اما درعین‌حال از همان فضا هم می‌توان در تقویت کتاب‌خوانی استفاده کرد.

وی بابیان اینکه انواع کتاب الکترونیکی در شبکه‌های مجازی وجود دارند و می‌توان استفاده کرد، افزود: عمق مطالعه در کتاب‌های مجازی به چند صفحه خلاصه می‌شود و جای کتاب‌های مکتوب را نمی‌گیرند.

امام‌جمعه صومعه‌سرا بابیان اینکه نویسندگان سال‌ها بر روی یک کتاب زحمت‌کشیده‌اند و روی آن کارکرده‌اند، گفت: موضوعات در کتاب‌های حجمی به‌صورت عمیق موردبررسی قرارگرفته و باید به کتاب بیشتر روی آورد.

صدیقی با انتقاد از سرانه کم مطالعه در کشور خاطرنشان کرد: متأسفانه سرانه مطالعه کتاب در کشور بسیار کم است و باید تقویت شود.

وی مشغول شدن مردم به کارهای روزمره و دوری از کتاب را از دسیسه‌های دشمنان و استکبار جهانی برشمرد و افزود: دشمن در تلاش است تا مردم به‌ویژه دانش آموزان و دانشجویان و قشر فرهیخته جامعه را بی‌سواد کند.

امام‌جمعه صومعه‌سرا با اشاره به این نکته که دین مبین اسلام بر مطالعه و تفکر عمیق تاگید کرده، بیان کرد: اسلام تاکید دارد تا مردم اهل معرفت و سواد باشند چون هرچقدر که دانش مردم اضافه شود مشکلات جامعه نظیر بزه‌های اجتماعی کمتر خواهد بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37208

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر