امام‌جمعه بندرانزلی :

شورای فرهنگ عمومی سبک زندگی مردم را تقویت کند

امام‌جمعه بندرانزلی بابیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید مسائل فرهنگی در جامعه رصد، پالایش و سبک مردم زندگی را تقویت کند، تاکید کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

شورای فرهنگ عمومی سبک زندگی مردم را تقویت کند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین فرهنگ عمومی را مجموعه‌ای مهم و قانونی برشمرد و اظهار کرد: فرهنگ عمومی برای بررسی، پالایش و نظارت بر مسائل فرهنگی جامعه تشکیل‌شده است.

وی فرهنگ عمومی را حائز اهمیت برشمرد و افزود: فرهنگی عمومی یکی از مجموعه‌هایی است که دشمن بر روی آن متمرکز است و می‌تواند یکی از منافذ ورود دشمن در جهت ترویج فرهنگ بیگانه باشد.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به تغییر سبک زندگی از فرهنگی عمومی کشور گفت: اگر مسائل در جلسات شورای فرهنگ عمومی کارشناسانه در راستای مسائل مختلف موردبررسی قرار بگیرد بسیار مؤثر است.

شمس‌الدین با اشاره به موانع موجود در مسیر فرهنگی عمومی خاطرنشان کرد: تا امروز مصوبات و تصمیماتی که جلسات شورای فرهنگ عمومی انجام‌شده موفق نبود است.

وی بابیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی ضمانت اجرایی ندارند، بیان کرد: اگر تصمیمات خوبی هم در جلسات شورای فرهنگ عمومی گرفته شود اما ضمانت اجرایی مصوبات وجود نداشته باشد قطعاً مؤثر واقع نخواهد شد.

امام‌جمعه بندرانزلی بابیان اینکه نداشتن ضمانت اجرایی نقیصه‌ای در شورای فرهنگ عمومی است، گفت: نداشتن ضمانت اجرایی تأثیرگذاری شورای فرهنگ عمومی را کم‌رنگ کرده و اگر این نقیصه برطرف نشود تا حضوری مؤثری از جلسات شورای فرهنگ عمومی پدید نخواهد آمد.

شمس‌الدین تشتت در مسائل مختلف را در تحقق مصوبات شورای فرهنگ عمومی مهم ارزیابی کرد و گفت: تصمیم‌گیری و اولویت‌بندی کردن و شیوه ترویج فرهنگ صحیح و مقابله با فرهنگ‌های غیر اصیل فرهنگ عمومی را با مشکل روبرو می‌کند.

وی مشارکت مردم و آمادگی لازم برای اثرپذیری بیشتر مصوبات شورای فرهنگ عمومی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: وقتی جایگاه مجموعه‌ای ازلحاظ ضمانت اجرایی ضعیف باشد یقیناً اثرگذاری آن در مردم با توجه به هجمه‌هایی که از سوی دشمن وارد می‌شود اثرگذاری آن در مردم نیز کمتر خواهد شد.

امام‌جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی تاکنون بی‌اثر نبوده اما از اثرگذاری آن کاسته شده، بیان کرد: توقع این است که فرهنگ عمومی مسائل فرهنگی موجود در جامعه را رصد، پالایش و فرهنگ موردنیاز مردم را تقویت کند.

شمس‌الدین با تاکید بر اینکه مسئولین باید اهتمام بیشتری نسبت به فرهنگ عمومی داشته باشند، گفت: باید برای اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی ضمانت اجرایی لازم و دستگاه‌هایی که همراهی کمتری دارند، پررنگ‌تر حضورداشته باشند.

در تقویم 14 آبان به عنوان روز فرهنگ عمومی نامگذاری و ثبت شده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 37405

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر