دستگیری عاملان هک صفحه درج آگهی تبلیغ در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری عاملان هک صفحه درج آگهی تبلیغ در اینستاگرامی به ارزش 500 میلیون ریال خبر داد.

دستگیری عاملان هک صفحه درج آگهی تبلیغ در اینستاگرام

گیلان خبر: سرهنگ "ایرج محمدخانی "  ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی یک شهروند گیلانی، مبنی بر هک و از دسترس خارج کردن صفحه درج آگهی تبلیغ وی در اینستاگرام با یک‌میلیون فالوور و ارزش 500 میلیون ریال و درآمد ماهیانه 40 میلیون ریال، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی بابیان اینکه با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هک صفحه درج آگهی تبلیغ شهروند گیلانی در اینستاگرام شناسایی و دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان زنی 26 ساله اهل و ساکن تهران و مردی 28 ساله اهل و ساکن خوزستان بودند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان با اشاره به اینکه متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف‌شده به‌صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند، تصریح کرد: طبق ماده 1 فصل یکم، جرائم علیه محرمانگی داده‌ها و سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی، قانون جرائم رایانه‌ای، هر کس به‌طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به‌وسیله تدابیر امنیتی حفاظت‌شده است دسترسی یابد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

محمدخانی بیان کرد: شهروندان در انتخاب پیام‌رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آن‌ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند، در ارتباط، انتشار و اشتراک تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند، در انتخاب گزینه‌های ایرانی شک نکنند، امروزه جایگزین‌های خوبی برای انواع رسانه‌های اجتماعی توسط جوانان خوش‌فکر کشورمان طراحی و اجراشده که هم نیاز کاربران را به‌خوبی برطرف می‌کند و هم خیال کاربران از امنیت و سلامت اخلاقی این شبکه‌ها راحت‌تر است.

رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir و شماره تماس 2182340 گزارش کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37408

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر