رئیس ستاد اربعین شهرستان آستارا خبر داد

اعزام بیش از 8 هزارزائر غیر ایرانی ازمرز زمینی آستارا به کربلا

رئیس ستاد اربعین شهرستان آستارا با اشاره به آخرین آمار اعزام زوار غیر ایرانی اربعین حسینی از مرز زمینی این شهرستان به عراق گفت: از سه تا 13 آبان ماه جاری، هشت‌هزار و 723 نفر از زوار غیر ایرانی به‌واسطه عبور از مرز زمینی شهرستان آستارا به کربلای معلا اعزام‌ شده‌اند.

اعزام بیش از 8 هزارزائر غیر ایرانی ازمرز زمینی آستارا به کربلا

گیلان خبر: یونس رنجکش با اشاره به آخرین آمار اعزام زوار غیر ایرانی اربعین حسینی از مرز زمینی این شهرستان به عراق اظهار کرد: از سه تا 13 آبان ماه جاری، هشت‌هزار و 723 نفر از زوار غیر ایرانی به‌واسطه عبور از مرز زمینی شهرستان آستارا به کربلا اعزام‌ شده‌اند. 

رئیس ستاد اربعین شهرستان آستارا اعزام این تعداد زوار غیر ایرانی عتبات عالیات را در قالب 141 کاروان با 145 دستگاه اتوبوس به سمت مرز شلمچه دانست و تصریح کرد: از این تعداد زوار غیر ایرانی عتبات عالیات، پنج‌هزار و 220 نفر مرد و سه‌هزار و 503 نفر زن هستند. 

فرماندار شهرستان آستارا تعداد زوار غیر ایرانی عتبات عالیات سال گذشته را شش‌هزار و 100 نفر دانست و خاطرنشان کرد: امسال عبور زوار غیر ایرانی عتبات عالیات از مرز زمینی این شهرستان جهت شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی نسبت به سال گذشته، 30 درصد افزایش داشته است.   

وی زوار غیر ایرانی عتبات عالیات را از کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان، روسیه و داغستان دانست و افزود: امسال در ستاد اربعین شهرستان آستارا برای استقبال از زوار غیر ایرانی اربعین حسینی دو موکب در محوطه پایانه مرزی و آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان در نظر گرفته شده بود.

 

رنجکش با اشاره به اینکه در طول ورود زوار غیر ایرانی عتبات عالیات به شهرستان آستارا خدمات مختلفی در قالب ستاد اربعین حسینی نظیر پذیرایی، اسکان موقت و توزیع بسته‌های فرهنگی به آن‌ها داده شد، بیان کرد: تمام تلاش ما بر این بود تا در خاک ایران شرایط مناسبی برای تردد زوار غیر ایرانی فراهم شود. 

رئیس ستاد اربعین شهرستان آستارا با بیان اینکه مردم این شهرستان نیز کمک‌های خوبی در این زمینه داشته و پذیرایی‌ها با حمایت مردمی انجام گرفت، گفت: این ستاد تا زمان بازگشت زوار غیر ایرانی عتبات عالیات از کربلای معلا آماده خدمت‌رسانی به آن‌ها است. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37409

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر