عضو شورای اسلامی شهر رشت:

بازار رشت بافت سنتی دارد

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: بازار رشت بافت سنتی دارد و نیازمند بازنگری است.

بازار رشت بافت سنتی دارد

گیلان خبر: جلال‌الدین محمد شکریه با اشاره به وجود تهدیداتی از جمله حریق و... در بازار رشت اظهار کرد: در زمان ساخت پیاده راه فرهنگی رشت یکسری مباحث رعایت نشد و به همین علت دستور بازنگری پیاده راه به منظور ارتقای اقتصاد بازار در دستور کار شهرداری رشت قرارگرفته است.

وی با اذعان به حضور اصناف مختلف در بازار رشت گفت: در بازار رشت فرسوده بودن فندانسیون، سیستم برق، وجود واحدهای تولیدی کیف و کفش و... که با مواد آتش‌زا سروکار دارند می‌تواند موجب بروز حریق شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود : با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا ما بین اصناف ایران، سازمان صنعت و معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی به امضاء رسید قرار شد اصناف مستقر در بازار رشت به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند تا بتوان در فرصتی مناسب نسبت به بهسازی بازار رشت اقدام کرد.

شکریه بیان کرد: دولت باید با پرداخت تسهیلات تک رقمی شرایط خروج اصناف از بازار رشت به سمت شهرک‌های صنعتی را فراهم کند و یقینا این واحدها می‌تواند در بخش صنایع‌دستی، گردشگری و... با آسودگی خاطر به فعالیت بپردازند.

وی با اشاره به اینکه قدرت مانور ماشینهای آتش‌نشانی در بازار رشت محدود است، تصریح کرد: در صورت بروز حوادثی از جمله آتش‌سوزی و... به علت قدیمی بودن بافت بازار رشت تردد و قدرت مانور برای ماشینهای سازمان آتش‌نشانی در بازار رشت بسیار محدود است و ممکن است حوادث جبران‌ناپذیری ایجاد کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: در فصل تابستان به علت استفاده از کولر، نامناسب بودن کابلهای برق و همجواری ساختمان‌ها خطر وقوع حریق بازار رشت را تهدید می‌کند و در فصل زمستان نیز به علت بارش برف و سختی عبور و مرور و عدم استحکام سقف ساختمان‌های بازار رشت به‌گونه‌ای دیگر با مشکل مواجه هستیم.

شکریه افزود: شهرک‌های صنعتی ظرفیت مناسبی به منظور اسکان اصناف دارند و امیدوارم با حمایت‌های استاندار گیلان و دیگر دستگاههای دولتی و ارائه طرح‌های تشویقی هر چه سریعتر شاهد انتقال اصناف بازار رشت به شهرک‌های صنعتی باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37413

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر