رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا خبرد اد

ورود ۹۰۰۰ زائر غیر ایرانی اربعین از مرز آستارا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا گفت: در سال گذشته ۶ هزار و ۱۰۰ نفر زائر غیر ایرانی اربعین وارد کشور شدند که امسال این تعداد تا به امروز به نه‌هزار نفر ارتقا پیداکرده است.

ورود ۹۰۰۰ زائر غیر ایرانی اربعین از مرز آستارا

گیلان خبر: جمشید مهدوی در خصوص موکب اربعین در آستارا و استقبال از زوار غیر ایرانی اربعین اظهار کرد: امسال ستاد اربعین حسینی در شهرستان آستارا به ریاست فرماندار شهرستان تشکیل و مقرر شد یک موکب در پایانه مرزی و یک موکب در امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم جهت اسکان و پذیرایی از زوار غیر ایرانی که از مرز آستارا وارد ایران می‌شوند دائر گردد.

وی بابیان اینکه اسکان، پذیرایی، خدمات پزشکی، پاسخ به سوالات شرعی، صرافی پول و همچنین حضور شرکت ایرانسل به زائران خدمات ویژه ارائه می‌دهند، گفت: در سال گذشته ۶ هزار و ۱۰۰ نفر  زائر غیر ایرانی اربعین وارد کشور شدند که امسال این تعداد تا به امروز به نه‌هزار نفر ارتقا پیداکرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا بابیان اینکه زوار اربعین در موکب امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم با غذای گرم پذیرایی می‌شوند، افزود: شهرستان آستارا هر شب ظرفیت اسکان یک‌هزار زائر اربعین را تدارک دیده است.

مسئول کمیته استقبال زائرین غیر ایرانی اربعین بابیان اینکه ستاد استقبال ده روز پس از اربعین نیز بدرقه زائران برای بازگشت به کشور خود را در دستور کار دارد، بیان کرد: همه دستگاه‌ها به ریاست فرمانداری در این حرکت عظیم مشارکت داشتند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا با تأکید بر اینکه کمیته استقبال به ریاست اوقاف شهرستان، کمیته فرهنگی تبلیغی به ریاست تبلیغات اسلامی و کمیته پشتیبانی به ریاست شهرداری انجام امور را برعهده دارند تصریح کرد: هلال احمر، جامعه پزشکی سپاه، شهرداری، فرمانداری، اصناف صنعت و معدن، نیروی انتظامی، مرزداری، مردم و جوانان هیئتی پیگیری این برنامه‌ها را در دست داشتند.

مهدوی با اذعان به اینکه امسال برنامه را با محوریت مردم و خیرها ساماندهی کرده‌ایم، گفت: وعده‌های غذایی توسط مردم و سازه های موقت داربست و بنر توسط ادارات و درمان نیز توسط شبکه‌های بهداشت، بیمارستان‌ها و مبلغین و امام جماعات نیز در توسط سازمان تبلیغات تدارک دیده‌شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا بابیان اینکه ۶۰ درصد مشارکت، مردمی بوده است، افزود: ادارات به صورت منسجم و متحد در هرچه بهتر باشکوه برگزار کردن این حرکت عظیم مذهبی یاری رسانیدند.

وی بابیان اینکه زائران غیر ایرانی با دیدن استقبال مناسب، مبلغ مهمان‌نوازی ایران در کشورهای خود می‌باشند، تصریح کرد: قطعاً اگر جمعیت ۱۰ هزار نفری رها شوند نارضایتی به وجود آمده و چهره نامناسبی را رقم می‌زند.

مهدوی بیان کرد: از آذربایجان، گرجستان و روسیه برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین در کربلا از مرز آستارا عبور کرده و خود را به خیل عظیم عاشقان سالار شهیدان در کربلا می رسانند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37414

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر