مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان بیان کرد

ورزش مانع بیماری و چاقی مفرط

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان گفت: ورزش علاوه بر نشاط دانش‌آموزان می‌تواند از بسیاری بیماری‌ها همچون دیابت و چاقی مفرط جلوگیری کند.

ورزش مانع بیماری و چاقی مفرط

گیلان خبر: مهدی حاجتی امشب در جلسه شورای ورزش همگانی در استانداری گیلان با اشاره به اهمیت ورزش و ترویج آن در آحاد جامعه اظهار کرد: ورزش همگانی پایه و اساس ورزش قهرمانی است، لذا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بابیان اینکه سیاست‌گذاری‌های آموزش‌وپرورش در جهت تامین سلامت دانش آموزان به‌ویژه دختران که قدری چاق‌تر از پسرانند می‌باشد، گفت: آموزش‌وپرورش عمده فعالیت خود را به سمت ورزش های همگانی معطوف کرده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بابیان اینکه المپیاد ورزشی دانش آموزان جزء برنامه‌های آموزش‌وپرورش می‌باشد، افزود: این برنامه در سال گذشته با جامعه آماری ۴ میلیون نفری در سطح کشور که ۱۶۵ هزار نفر آن مربوط به استان گیلان است فعالیت نمود که در سال جاری به سقف ۱۸۵ هزار نفر رسیده است.

حاجتی بابیان اینکه ورزش علاوه بر نشاط دانش‌آموزان می‌تواند از بسیاری بیماری‌ها همچون دیابت و چاقی مفرط جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: درگذشته‌ها معلم ورزش فقط در پایه متوسطه حضور داشت اما در حال حاضر معلمان ورزش نه تنها در دوره متوسطه اول حضور دارند بلکه در پایه های ابتدایی نیز مشغول به فعالیت می‌باشند.

وی با تأکید بر اینکه تعاملات خوبی بین آموزش‌وپرورش و سایر دستگاهها جهت استعدادیابی وجود دارد در واکنش به پیشنهاد سازمان ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری مدارس غیر قابل استفاده در روستاها، تصریح کرد: در بخش واگذاری سابقه خوبی نداشته‌ایم زیرا در موقع باز پس‌گیری املاک دچار مشکل می‌شدیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بابیان اینکه اگر این مسئله قانونمند در شورای آموزش‌وپرورش در شورای اداری مصوب شود آموزش‌وپرورش نهایت همکاری را انجام می‌دهد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37416

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر