رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان بیان کرد

اوقاف گیلان حامی مسابقات شکوفه‌ها

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان بابیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه به‌عنوان ناظر و حامی آموزش‌وپرورش در مسابقات شکوفه‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت: ماحصل این همکاری، برگزاری اولین مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی بعد از چندین سال وقفه در سال گذشته است.

اوقاف گیلان حامی مسابقات شکوفه‌ها

گیلان خبر: محمدمهدی قربانیان در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر سی و ششمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان و هشتمین دوره مسابقات فرهنگیان استان گیلان اظهار کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم موازی کاری دستگاه‌ها حدود سه سال است که مسابقات قرآن کریم در رده زیر ۱۶ سال توسط اوقاف و امور خیریه برگزار نمی‌شود.

وی بابیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه به‌عنوان ناظر و حامی آموزش‌وپرورش در مسابقات شکوفه‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت:  ماحصل  این همکاری، برگزاری اولین مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی بعد از چندین سال وقفه در سال گذشته است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اذعان به اینکه به یُمن این همکاری، هم‌زمان با مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در مصلی تهران برگزار می‌شود، مسابقات دانش‌آموزی بین دانش آموزان کشورهای مسلمان  نیز برگزار خواهد شد، افزود: ثبت‌نام این سری از مسابقات از آبان ماه سال جاری در مرحله آموزشگاهی آغازشده و در مرداد سال آینده به کار خود خاتمه خواهد داد.

وی بابیان اینکه گیلان بیش از 350 هزار دانش‌آموز در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه دارد، خاطرنشان کرد: مسابقات قرآنی سال جاری آموزش‌وپرورش گیلان در سی‌وچهار شهرستان، منطقه و ناحیه از سطح آموزشگاه‌ها شروع خواهد شد و تا مرداد سال ۹۷ به پایان می‌رسد. 

قربانیان بابیان اینکه تاکنون ۶ دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان کشورهای اسلامی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزارشده است، بیان کرد: این مسابقات در ۱۵ رشته ویژه پسران و ۱۳ رشته ویژه دختران برگزار خواهد شد و قرار است که فراگیرترین و باشکوه‌ترین مسابقات قرآنی را در مرحله آموزشگاهی نظاره‌گر باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37485

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر