عضو مجلس خبرگان رهبری:

خدا امام حسین را چراغ هدایت مردم جهان قرار داده است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: خدا امام حسین را چراغ هدایت مردم جهان قرار داده است و امروز شاهد حضور گسترده مردم کشورهای جهان در تجمع بزرگ اربعین حسینی هستیم و این عزتی است که خدا به امام حسین داده است.

خدا امام حسین را چراغ هدایت مردم جهان قرار داده است

گیلان خبر: آیت‌الله احمد پروایی پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای ملاط اظهار کرد: اولین درس مکتب عاشورا درس غیرت است که در جامعه امروز کمتر مشاهده می‌شود.

وی بابیان اینکه غیرت یعنی تعصب عاقلانه نسبت به چیزهای باارزش، گفت: عفت و غیرت در جامعه اکنون در حال افول است که لازمه جلوگیری از ناهنجاری‌ها امربه‌معروف و نهی از منکر است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: همه باید نسبت به ناموس حساس باشیم، زنگ عفاف و حجاب در جامعه به خطر درآمده است که حداقل وظیفه ما تذکر لسانی است.

پروایی منشأ قیام امام حسین را غیرت دینی اعلام کرد و گفت: یکی از وظایف مسلمانان حضور درصحنه‌ها است و این حضور صرفاً شرکت در انتخابات و راهپیمایی‌ها نیست بلکه در قبال اساس دین و انقلاب مسئولیت داریم و در زمان لازم باید واکنش مناسب نشان دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: حضور درصحنه یعنی همان کاری که امام حسین و شهدا کردند و از جان و مال خودشان برای پایداری انقلاب گذشتند فکر نکنیم که با یک‌بار پیاده‌روی اربعین دین حفظ می‌شود.

وی بابیان اینکه اولین نعمت برای مسلمانان، دین است که در قیامت در خصوص چگونگی حفظ آن در دنیا سؤال می‌شود، تصریح کرد: باید با زبان خود تا جایی که می‌توانیم از دین دفاع کنیم که امربه‌معروف و نهی از منکر سفارش مؤکد اسلام و ائمه اطهار است.

پروایی افزود: حضور درصحنه کافی نیست و این حضور باید نشاءت گرفته از بصیرت باشد و این بصیرت نیز از قرآن، ولایت و ولی‌فقیه گرفته می‌شود که هرچه غیرازاین باشد غلط و گمراهی است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در عصر غیبت حق با ولی‌فقیه است، بیان کرد: اگر ولی‌فقیه در رأس حکومت نباشد آن حکومت طاغوت است و در جامعه اسلامی مسئول حکومت باید ولی‌فقیه یا مسئول اجرایی حکومت توسط ولی‌فقیه تنفیذ شود تا حکومت مشروعیت داشته باشد.

وی مقابله با استکبار و ظلم‌ستیزی را یکی از وظایف دیگر مسلمانان دانست و گفت: برخی می‌گویند جنگ در کشورهای دیگر به مسلمانان چه ارتباطی دارد درحالی‌که حمایت از مظلوم و مقابله با استکبار در کل جهان از توصیه‌های مؤکدی است که در قرآن نیز به آن سفارش شده است و اگر در آن‌سوی مرزهای ایران با داعش و تروریست مقابله نمی‌شود امروز شاهد جولان داعشی ها در شهرهای ایران بودیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بی تفاوت ماندن مسلمانان را هدف و شعار دشمنان اسلام دانست و تصریح کرد: حفظ ارزش‌های اسلامی، دفاع از حرمین و مقابله با استکبار ازجمله مواردی است که مدافعان حرم در این مسیر جان خود را فدا کردند.

پروایی افزود: خدا امام حسین را چراغ هدایت مردم جهان قرار داده است و امروز شاهد حضور گسترده مردم کشورهای جهان در تجمع بزرگ اربعین حسینی هستیم و این عزتی است که خدا به امام حسین داده است.

وی بابیان اینکه هر زمان که انقلاب با چالش مواجه می‌شود شهدایی نظیر شهید حججی در جامعه گُل می‌کنند و مسیر را به راه اصلی بازمی‌گردانند، تصریح کرد: صلابت، عزت و ذلت ناپذیری در چنگال دشمن از خصوصیات بارز شهید حججی بود و احترام به بزرگ‌تر و بوسیدن دست پدر و مادر شخصیت این شهید را برجسته‌تر کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37567

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر