معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

760 زائر خارجی از مراکز درمانی گیلان استفاده کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بابیان اینکه دو مرکز ارائه خدمات درمانی شبانه‌روزی در امام‌زاده هاشم و آستارا دایر شده است گفت: این مراکز را برای زائرین خارجی که از طریق مرزهای ایران وارد عراق می‌شوند که تاکنون حدود 760 نفر از این خدمات استفاده کردند.

760 زائر خارجی از مراکز درمانی گیلان استفاده کردند

گیلان خبر: محمد عباسی امروز در نشست خبری بابیان اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در راهپیمایی بزرگ اربعین اظهار کرد: تخصیص تسهیلاتی برای تهیه و تأمین دارو و اقلام بهداشتی ضروری برای زوار گرامی که با هماهنگی معاونت درمانی سپاه پاسداران انجام شد و همچنین کمک‌هایی از داروخانه‌های سطح استان جذب شد.

وی افزود: تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویانی که خودشان تمایل داشته برای سفر عتبات اعزام شوند دانشگاه علوم پزشکی فراهم کرد که از هفت دانشکده‌ای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی استان گروه‌هایی را اعزام کردیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: حدود 22 نفر از روحانیون را که با دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه همکاری داشتند جهت تبلیغ دین اعزام کردیم.

عباسی با اشاره به اعزام گروه‌های متعدد از دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: حدود 5 نفر از پزشکان متخصص ما که بعضاً از مدیران دانشگاه هستند جهت خدمت در مراکز پزشکی کربلای معلا اعزام شدند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای متخصص دانشگاه به کنگره عظیم اربعین افزود: گروه‌های بهداشتی متعدد برای پیگیری مسائل بهداشتی و کنترل بیماری‌ها، یک نفر کارشناس ارشد مبارزه با بیماری‌ها، چهار نفر کارشناس بهداشت محیط و حدود 30 نفر از تکنسین فوریت‌های پزشکی، پرستار، رادیولوژیست و علوم آزمایشگاهی برای ارائه خدمات درمانی در مراکز مرزی ایران در مرز کرمانشاه، آبادان و ایلام اعزام شدند که ارائه خدمات برای زوار گرامی که مشرف می‌شوند انجام دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: سه دستگاه آمبولانس از طرف دانشگاه گیلان و یک دستگاه اتوبوس با نیروهای مجرب هم به اهواز اعزام‌شده که ارائه خدمات دهند.

عباسی بابیان اینکه دو مرکز ارائه خدمات درمانی شبانه‌روزی در امام‌زاده هاشم و آستارا گذاشته‌ایم گفت: این مراکز را برای زائرین خارجی که از طریق مرزهای ایران وارد عراق می‌شوند و در مسیر از استان ما می‌گذرند گذاشته‌ایم که تاکنون حدود 760 نفر از این خدمات استفاده کردند و تا پایان برگشتشان این مراکز وجود دارد.

وی افزود: امسال علاوه بر گیتی که برای گذرنامه در مرز وجود دارد 10 گیت سلامت هم پیش‌بینی‌شده که کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها برای کنترل بیماری‌هایی بخصوص تنفسی مراقبت‌های لازم را برای افرادی که برمی‌گردند انجام می‌دهند و کنترل سلامتی به‌طور کامل انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: برای زائرین گرامی که به کربلای معلا مشرف شدند اگر تا 10 روز بعد از برگشتن علائمی از بیماری‌های ریوی یا تب را دیدند حتماً به مراکز پزشکی درمانی مراجعه کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37568

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر