دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی گیلان:

اربعین فرصت خوبی برای افزایش شوروشعورجامعه اسلامی است

دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی گیلان بابیان اینکه اربعین فرصت خوبی برای افزایش شور و شعور جامعه اسلامی است اظهار کرد: اربعین فرصت خوبی است تا برای افزایش شعور جامعه قدم برداریم و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی قدمی بسیار بزرگی برای جهان اسلام بوده و پیام بسیار قوی برای جهان دارد که بسیار مهم است.

اربعین فرصت خوبی برای افزایش شوروشعورجامعه اسلامی است

گیلان خبر: هادی مهدی پور امروز در نشست خبری بابیان اینکه این‌گونه مراسم‌ها فرصت خوبی برای افزایش شور و شعور جامعه اسلامی است اظهار کرد: اربعین فرصت خوبی است تا برای افزایش شعور جامعه قدم برداریم و راهپیمایی عظیم اربعین قدمی بسیار بزرگی برای جهان اسلام بوده و پیام بسیار قوی برای جهان دارد که بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌ها این‌گونه مراسم‌ها این است که فقط به حوزه احساس توجه شود و به بحث شعور جامعه نگاهی نشود افزود: خدا را شکر اقدامات بسیار خوبی برای تقویت باورهای دینی که در راستای شعور حسینی است اتفاق افتاد و برنامه‌های بسیار خوبی هم تهیه‌شده که الخصوص در استان عزیز ما کمیته فرهنگی و آموزشی که امسال اقدامات بسیار خوبی هم تدوین کرد.

 دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی گیلان بیان کرد: برنامه‌های خوبی برای ارتقای شور حسینی و شعور حسینی تهیه شد که شاید بشود در مهم‌ترین برنامه‌هایی که این کمیته برنامه‌ریزی کرد، حضور روحانیان بزرگوار ما در موکب‌های استان گیلان باشد.

مهدی پور تصریح کرد: در موکب‌هایی که در کشور عراق تهیه‌شده از روحانی‌ها برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات و همین‌طور ارتباط با امت اسلامی که از کشورهای مختلف در آنجا حضور دارند.

وی بابیان اینکه در راستای تقویت گفتمان مقاومت و ولایت یکی از راه‌های بسیار خوب عمومی‌سازی گفتمان است گفت: این هم از راستای تبیین اتفاق می‌افتد و برای تبیین موضوع هم طبیعتاً باید از ظرفیت گفتمان ساز استفاده کرد که بهترین ظرفیت هم مربوط به ظرفیت اساتید و طلاب است.

دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی گیلان بابیان اینکه نقش روحانی‌های بزرگوار در انتقال پیام عاشورا بسیار مهم است گفت: این حضور برای اینکه جبهه مقاومت بتواند مطالب و مبانی فکری خود را انتقال دهد بسیار مهم است.

مهدی پور بیان کرد: آنچه در اربعین و پیاده‌روی علاوه بر این پیام حضور اتفاق می‌افتد گفت‌وگویی که بین افراد مختلف و ملت‌های مختلف اتفاق می‌افتد هست که خدا را شکر در این راستا نقش مهم اساتید بزرگوار ما، حوزویان و طلاب که حضور آن‌ها اتفاق برای بهره‌گیری از این فرصت برای تبیین موضوع مقاومت است به‌شدت هم موردنیاز است.

وی بابیان اینکه به لطف خدای متعال آموزش‌ها و گفت‌وگویی‌هایی با اساتید و طلاب ما شکل گرفت گفت: برای حضور دانشجویان ما در مراسم اربعین تلاش‌های بسیاری شد تا از این فرصت استفاده کنند.

 دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی گیلان با اشاره به جزئیات موکب‌های گیلانی افزود: در موکب‌هایی که زده‌شده از بسته‌های فرهنگی با موضوع تقویت گفتمان مقاومت استفاده‌شده است که به‌شدت جهان اسلام امروز به آن نیاز دارد.

مهدی پور گفت: با توجه به نقشه‌های شومی که استکبار دارد و بنا دارد نقشه‌های مختلف را در منطقه جهان اسلام رقم بزند قطعاً یک اقدام بسیار مؤثر و ارزشمند بهره‌گیری از فرصت اربعین است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37571

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر