مدیر حج و زیارت استان گیلان خبر داد

افزایش 25 درصدی زائرین گیلانی کنگره عظیم اربعین

مدیر حج و زیارت استان گیلان گفت: تعداد زائرین هرسال افزایش پیدا می‌کنند و به همین تناسب استان گیلان ‌هم نسبت به سال گذشته افزایشی تقریباً 25 درصدی داشته است.

افزایش 25 درصدی زائرین گیلانی کنگره عظیم اربعین

گیلان خبر: حسن فعال امروز در نشست خبری بابیان اینکه هرساله مشتاقان حضور در حماسه بزرگ اربعین حسینی بیشتر می‌شوند اظهار کرد: تعداد زائرین هرسال افزایش پیدا می‌کنند و به همین تناسب استان گیلان‌ هم نسبت به سال گذشته افزایشی تقریباً 25 درصدی داشته است.

وی افزود: از ابتدای ثبت‌نام زائرین که اول شهریورماه بود تمهیدات لازم پیش‌بینی‌شده و ثبت‌نام زائرین در سامانه سما شروع شد اما یک وقفه یک‌هفته‌ای به دلیل تبدیل مبلغ ارزی به ریالی اتفاق افتاد که آن‌هم خدا را شکر در گیلان به‌خوبی مدیریت شد و 22 هزار 216 زائر گیلانی توانستند از ما ویزا بگیرند.

مدیر حج و زیارت استان گیلان بابیان اینکه مشکلاتی برای سایر استان‌ها پیش‌آمده بود گفت: ما تعداد خیلی محدودی از زائرین قزوین را ویزا دادیم که تعداد آن‌ها حدود 295 نفر بود اما خدا را شکر امسال روال صدور ویزا در استان گیلان بهتر از همه استان‌ها بود.

فعال بابیان اینکه روند صدور ویزا در گیلان خوب مدیریت شد گفت: این روند خوب مرهون زحمت‌های کلی اعضاء ستاد اربعین است که در رأس آن استاندار محترم و معاونینش قرار داشتند که باعث شد زائرین گیلانی در موعد خودش ویزا بگیرند.

وی با اشاره به تعداد ورود زائرین خارجی به گیلان افزود: حدود 15 هزار زائر خارجی پیش‌بینی می‌شود که تا آخرین دقایق اعزام به گیلان ورود کنند و ما پذیرایی آن‌ها هستیم.

مدیر حج و زیارت استان گیلان گفت: اعضای محترم ستاد و بخش‌های مختلفی ازجمله سپاه پاسداران و اوقاف که در ستاد هستند خدماتی را در ورودی شهرستان‌های آستارا، تالش و خروجی استان می‌دهند و پیش‌بینی‌شده در شهرهایی که آن‌ها تردد می‌کندد به آن‌ها خدمات ارائه شود تا از مرز شلمچه به سمت کشور عراق بروند.

وی افزود: دوستان ما در بخش پایانه و حمل‌ونقل استان گیلان زحمت‌های زیادی در این خصوص کشیدند و مسافران را به محل‌های موردنظر رساندند.

فعال بابیان اینکه محل خروجی زائرین گیلانی مرز مهران است گفت: زائرین ما غالباً به‌وسیله نقلیه عمومی به مهران اعزام شدند و یک تعدادی هم با ماشین‌های شخصی رفتند که خودروهایشان را در پارکینگ‌های مهران پارک کردند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37572

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر