مدیر اجرایی موکب نورالزهرا در کربلا:

حسینیه گیلانیان در کربلا احداث می‌شود

مدیر اجرایی موکب نورالزهرا در کربلا گفت: حسینیه گیلانیان برای خدمات رسانی دائمی به زائران گیلانی عتبات در شهر کربلا احداث می‌شود.

حسینیه گیلانیان در کربلا احداث می‌شود

گیلان خبر: مجید ذاتی عصر امروز در نشست خبری مسئولان اجرایی موکب نور الزهرا گیلانیان در کربلا اظهار داشت: با حضور میلیونی زائران امام حسین (ع) از کشورهای مختلف در کربلای معلی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم.

مدیر اجرایی موکب نورالزهرا گیلانیان در کربلا با اشاره به اینکه موکب نورالزهرا از نخستین موکب‌های گیلان در شهر کربلا به‌شمار می‌رود گفت: غرفه‌های فرهنگی، مشاوره دینی، تغذیه، امور خدماتی و پزشکی برای خدمات رسانی به زائران اربعین در این موکب دایر شده است.

وی با بیان اینکه 4 پزشک و 3 پرستار در موکب نورالزهرا گیلانیان به زائران اربعین مشغول به خدمت‌رسانی هستند خاطرنشان کرد: به‌منظور انجام خدمات بهتر به زائران امام حسین (ع) در طول سال درصدد خرید زمین و راه اندازی حسینیه گیلانیان در شهر کربلا هستیم.

حسن کربلایی از فعالان سیاسی مذهبی استان گیلان و یکی از خادمان این موکب نیز در این نشست اظهار داشت: با جمع آوری کمک‌های مردمی توانستیم خدمات قابل قبولی را در این موکب به زائران امام حسین (ع) ارائه کنیم.

وی افزود: مراسم پخش دعای کمیل، مداحی مداحان شاخص استان گیلان، سخنرانی آیت الله رمضانی عضو مجلس خبرگان رهبری، راه اندازی هیئت عزاداری گیلانیان مقیم کربلا به سمت حرم حضرت عباس (س) از جمله برنامه‌های فرهنگی این موکب است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز با اشاره به اعزام 40 خبرنگار و عکاس در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی گفت: برای نخستین بار در سطح کشور سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان موفق شد به دور از هرگونه سلایق سیاسی، فعالان عرصه خبری را برای پوشش خبری اربعین حسینی به کربلا اعزام کند.

محسن جعفری به عدم انعکاس اخبار پیاده روی بزرگ اربعین در برخی از رسانه‌های غربی اشاره کرد و ابراز داشت: آن‌دسته از رسانه‌هایی که مدعی انتشار همه اخبار دنیا هستند از انعکاس بزرگترین تجمع مردم جهان در کربلای معلی چشم‌پوشی می‌کنند تا پیام عاشورا به مخاطبینشان نرسد.

 

منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 37602

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر