عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان:

مخالفت جمهوری اسلامی با هرگونه تجزیه داخلی در لبنان

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان استعفای حریری نخست‌وزیر لبنان را در عربستان را از اعجاب عصر کنونی توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی با هرگونه تجزیه داخلی در لبنان مخالف است.

مخالفت جمهوری اسلامی با هرگونه تجزیه داخلی در لبنان

گیلان خبر: رضا سیمبر بابیان اینکه رژیم سعودی در تحولات منطقه روندی یک‌جانبه را دنبال می‌کند، اظهار کرد: عربستان سعودی هم در مباحث خاورمیانه و هم در مباحث سوریه بازی یک‌جانبه را به سمت خلیج‌فارس ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عربستان با جنگ یمن شروع کرد و به رخدادهای دیپلماتیک قطر رسید افزود: عربستان سعودی با تحریم و فشار بر قطر سعی در ایفای نقش یکجانیه در منطقه دارد.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه عربستان در حال گسترش سیاست‌های یک‌جانبه خود است، گفت: عربستان در تلاش است تا سیاست‌های خود را به لبنان بکشاند.

کارشناس مسائل بین‌الملل خاطرنشان کرد: لبنان به دلیل اینکه سرزمینی ژئوپلیتیکی و استراتژیکی هم برای صهیونیستی‌ها و هم برای آمریکایی‌ها به شمار می‌رود برای صهیونیستی‌ها و آمریکایی‌ها دارای اهمیت است.

مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان بابیان اینکه مداخله‌های متفاوتی را آینده نزدیک در مسائل لبنان را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: باید هشیاری و هشداری نیروی‌های متحد لبنان به‌ویژه دولت و حزب‌الله لبنان را در رابطه با آینده آن کشور شاهد باشیم.

سیمبر علاوه بر ضعف شخصیتی حریری استعفای وی را از اعجاب عصر کنونی خواند و افزود: در تاریخ معاصر عجیب‌وغریب است که یک مقامی را بگیرند و در کشور دیگر مجبور به استعفا کنند.

وی با اشاره به موقعیت و موضع روشن جمهوری اسلامی ایران در رابطه با استعفای سعد حریری بیان کرد: ایران هرگونه تجزیه و جنگ داخلی در لبنان را محکوم می‌کند و خواهان یکپارچگی لبنان است چون لبنان حائل کشورهای مقاومت در منطقه است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37679

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر