«آینده روشن با خانواده کتابخوان» شعار هفته کتاب شد

مدیر کل کانون استان گیلان از اجرای برنامه‌های هفته کتاب این نهاد فرهنگی از تاریخ 24 تا 30 آبان ماه جاری و با تکیه‌بر شعار «آینده‌ روشن با خانواده کتاب‌خوان» خبر داد.

«آینده روشن با خانواده کتابخوان» شعار هفته کتاب شد

گیلان خبر: اسفندیار ضیائی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی درمیان کودکان و نوجوانان و هم‌چنین تقویت انگیزه‌های درونی آنان در فراینده مطالعه برگزار ‌می‌شود و در همین زمینه، تقویت مهارت‌های خواندن آینده‌سازان ایران اسلامی با بهره‌گیری از فعالیت‌های هدفمند و خلاقانه مورد توجه ویژه قراردارد.

وی با اشاره به رویکرد کانون در توسعه عدالت فرهنگی، گفت: ارایه‌ی فعالیت‌های کتاب محور این مجموعه فرهنگی به اعضای عادی، فراگیر (دارای نیاز‌های ویژه) و هم‌چنین کودکان و نوجوانان شهری، ‌روستایی و مناطق کم برخوردار حاشیه شهرها از برنامه‌های این کانون است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، افزود: سفر کتاب به روستا و دیدار کودکان و نوجوانان با شاعران و نویسندگان برجسته کشور و استان را از برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی است.

ضیائی از اهدای کتاب به کتاب‌خانه‌های مدارس کم برخوردار و بازدید کودکان و نوجوانان از مراکز چاپ و انتشار کتاب در طول هفته کتب خبر داد و بیان کرد: رونمایی از کتاب همکار کانونی، برگزاری جشن کتاب استانی و تقدیر از اعضای کتاب‌خوان برتر استانی از جمله فعالیت‌های برجسته این ایام برنامه‌ریزی‌شده است.

این مسوول فرهنگی به برگزاری ویژه برنامه ادبی «شوق حضور» با حضور اعضای ارشد آفرینش‌های ادبی کانون اشاره‌ و تصریح کرد: برپایی کارگاه‌های آموزشی فرهنگی هنری، با محوریت کارگاه صحافی کتاب، نقاشی،‌ سفال‌گری، نوشتن خلاق و هم‌چنین داستان‌نویسی، کتاب سازی، مسابقه و سرگرمی و نقد فیلم از دیگر برنامه‌های هفته کتاب کانون گیلان است.

برگزاری نمایشگاه دست آورده‌ای فرهنگی، ‌ادبی و هنری کودکان و نوجوانان هم زمان با روز کتاب و کتاب‌خوانی، برپایی نشست تربیتی والدین و اولیای تربیتی با محوریت خوانش کتاب، از دیگر مواردی بود که ضیائی به آن اشاره کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزاری جشن امضا با حضور نویسندگان و شاعران برجسته کشور و برپایی نشست تربیتی  با حضور اعضا را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد و افزود: برگزاری 5 مسابقه کشوری «شیوه‌های خلاق ترویج خواندن»، «طراحی پوستر»، «اقدام پژوهی»، «معرفی کتاب» و «معرفی اعضای کتاب‌خوان» از دیگر برنامه‌های کانون گیلان در زمینه توسعه و عمق‌بخشی به فعالیت‌های کتاب محور است.

ضیائی بابیان اینکه با دریافت آثار و پایان یافتن داوری‌ها، از برگزیدگان این مسابقه‌ها در هفته کتاب تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: گسترش و توسعه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی از رسالت‌های کانون در تمامی ایام به شمار می‌رود، هم‌گرایی و هم‌افزایی با دیگر دستگاه‌های فعال در این حوزه نیز همواره از سوی کانون پرورش فکری دنبال شده و در این هفته نیز شاهد همکاری و همراهی کانون استان گیلان با تمامی تلاش‌گران این عرصه خواهیم‌ بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37680

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر