اجمالی/نوبخت در گیلان:

دولت بابت نبود فرصت های شغلی در کشور شرمنده مردم است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بسیاری از شهروندان ایرانی از اینکه نمی‌توانند برای فرزندان خود شغل پیدا کنند گلایه داشته و دولت از این امر شرمنده هست.

دولت بابت نبود فرصت های شغلی در کشور شرمنده مردم است

گیلان خبر: محمدباقر نوبخت عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اهمیت رسانه و نقش آن در توسعه استان گیلان اظهار کرد: در بدو قبول مسئولیت در دولت تدبیر و امید تمام تلاشم این بود تا برای تمام استان های کشور به موازات هم کاری انجام بدهم

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی و زیرساختی استان، پسماندها و رودخانه‌ها، اشتغال جوانان و افزایش تولید را از اولویت‌های کاری دولت دوازدهم دانست و تصریح کرد: بسیاری از شهروندان ایرانی از اینکه نمی توانند برای فرزندان خود شغل پیدا کنند گلایه داشته و دولت از این امر شرمنده هست.

وی با اشاره به اینکه وقتی از سرمایه صحبت می‌کنیم این می‌تواند هم منشأ داخلی و هم منشأ خارجی داشته باشد، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی نیاز به بسترهایی دارد و دولت با تدبیر و درائت تلاش کرد تا نفت را از یک میلیون بشکه به دو میلیون و 638 هزار بشکه ارتقا داد.  

نوبخت با بیان اینکه دولت با این اقدام نشان داد که از منابع خود استفاده کرده است، افزود: با توجه به سازوکارهای پیش‌آمده توسط دولت جمهوری‌خواه در آمریکا شرایط متغیری در روابط اقتصاد بین‌الملل برای جمهوری اسلامی ایران حاصل شد که این شرایط بر روی سرمایه‌گذاران خارجی تأثیر گذاشت.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به بخش‌های غیردولتی باهدف فعال شدن واحدهای خصوصی را از منابع داخلی در سرمایه‌گذاری دانست و گفت: سال گذشته 17 هزار و 900 میلیارد تومان از این تسهیلات به بیش از 25 هزار بنگاه کوچک و متوسط پرداخت شد.

وی بخش دیگری از منابع داخلی در جذب سرمایه‌گذاری را پرداخت بالغ‌بر 42 هزار میلیارد تومان از محل خزانه توسط دولت برای طرح‌های عمرانی دانست و بیان کرد: در بهار امسال رشد سرمایه‌گذاری داخلی برای نخستین مثبت شد و به هفت و یک‌دهم درصد رسید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37683

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر