شکستی دیگر برای نماینده گیلان در لیگ دسته اول بسکتبال

از هفته سوم رقابتهای لیگ دسته اول بسکتبال کشور (زیر ۲۳ سال) تیم هیات بسکتبال گیلان سومین شکست خود را مقابل مانیزان کرمانشاه پذیرا شد تا در قعر گروه شمال این بازی ها قرار بگیرد.

شکستی دیگر برای نماینده گیلان در لیگ دسته اول بسکتبال

گیلان خبر: در رقابت‌های لیگ دسته اول کشور روز جمعه در سالن شش‌هزارنفری شهدای رشت و با استقبال خوب بسکتبال دوستان گیلانی، تیم مانیزان کرمانشاه با نتیجه ۵۸-۵۵ موفق به شکست هیات بسکتبال گیلان شد تا گیلانی ها برای دومین هفته متوالی باز هم در خانه ناکام بمانند. این تیم در دو ‌بازی قبلی خود مقابل هیات بسکتبال اصفهان و آرارات تهران نیز تن به شکست داد.

با نگاهی کوتاه به دیدار این هفته هیات بسکتبال گیلان مقابل مانیزان کرمانشاه چند نکته کاملا مشهود بود؛ طبق عقیده کارشناسان ضعف تاکتیکی میزبان در دفاع به خصوص در نیمه اول که بارها و بارها از یک نقطه تیم میهمان موفق به گلزنی شد و تدبیری برای حل این مشکل اندیشیده نشد و در مقابل اصرار به ادامه این شیوه دفاع داشت.

حضور بازیکنان با آمار بالای اشتباه تا پایان بازی و عدم اعتماد به نیمکت و اهدای بازیکنانی خسته به تیم حریف موجبات شکست تیم را فراهم کنند و در حالی که این بازی در 12 ثانیه پایانی مساوی پیش می‌رفت و توپ هم در اختیار گیلان بود همانند بازی مقابل آرارات، می‌شد باکمی تدبیرپیروزی را از آن خود کرد.

قطعا بهانه‌هایی همانند جوانی و کم تجربگی تیم پذیرفتنی نخواهد بود زیرا تمامی تیمهای این گروه از میانگین سنی پایینی برخوردارند. همچنین بهانه فرصت کم برای آماده‌سازی تیم نیز توجیه مناسبی برای باخت نیست چراکه مشکلات تاکتیکی تیم ربطی به میزان تمرینات تیم ندارد و ضعف کادر فنی تیم را نشان می دهد که در لحظات حساس بازی حرفی برای گفتن ندارند و تعویض‌های اشتباه در طول بازی هم نشان از همین نکته می‌باشد.

تیم هیات بسکتبال گیلان بعد از حدود 10 سال و بدون اسپانسر در لیگ کشوری شرکت کرده است. هیات بسکتبال گیلان با سرپرستی آقای رفیعی هزینه‌های این تیم را پرداخت می‌کند و مسلما ایشان و جامعه بسکتبال انتظار نتایجی درخورشان بسکتبال گیلان از این تیم دارند.

سرمربی تیم بسکتبال گیلان چند سالی است که سکان هدایت این تیم را بر عهده دارد و به نظر می‌رسد در صورت تداوم روند نامطلوب نماینده گیلان در لیگ دسته اول کشوری بررسی بیشتری در مدیرت هیات بسکتبال صورت گیرد.

تیم هیات بسکتبال از مستعد ترین بازیکنان زیر ۲۳ استان تشکیل‌شده است و قطعا با درایت بیشتر و در صورت لزوم تغییر کادر فنی می تواند نتایج بهتری در ادامه لیگ کسب کند و از قعرنشینی فاصله پیدا کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37757

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر