انتقاد شدید عضو هیئت‌رئیسه مجلس از وضعیت چای:

چرا باید سازمان‌های دولتی چای خارجی مصرف کنند؟

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه چای یک بحث ملی است گفت: رسانه‌ها باید با چای مانند محصول ملی برخورد کنند زیرا بیش از 500 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به چای بستگی دارد.

چرا باید سازمان‌های دولتی چای خارجی مصرف کنند؟

گیلان خبر: اسدالله عباسی امروز در نشست خبری بابیان اینکه مشکل چای کشور مشکل ساختاری است اظهار کرد: مشکل چای کشور را باید به‌صورت یک بحث تحلیلی صحبت کرد زیرا به داد کارخانه‌داران نمی‌رسند و همه آن‌ها مشکل‌دارند.

وی افزود: کارخانه‌داران در فصل بهار چای را نخریده‌اند و دولت هم همیشه توپ را در زمین کارخانه‌دار می‌اندازد درصورتی‌که دولت وظیفه دارد در خرید برگ تضمینی چای به کارخانه‌داران کمک کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: 64 درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت‌شده باشد اما تولید چای کاهش پیداکرده است و سهم کارخانه‌ها باید پرداخت شود و مسئولان وظیفه‌دارند که پرداخت کنند.

وی بابیان اینکه باید توافقی بین کارخانه‌داران و سازمان چای انجام گیرد گفت: باید مشکلات چای‌کاران را به‌صورت تسهیلات حل کنند و چرا باید ادارات و سازمان‌های دولتی چای خارجی مصرف کنند؟

عباسی بابیان اینکه چای یک بحث ملی است گفت: رسانه‌ها باید با چای مانند محصول ملی برخورد کنند زیرا بیش از 500 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به چای بستگی دارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهرستان املش تک‌محصول است و مردم این شهرستان تیرماه محصول چایی خود را تحویل داده‌اند والان باید منتظر مطالبات خود باشند آیا این انصاف است؟ و من چندین بار به مسئولان تذکر داد.

عباسی با تأکید بر اینکه وضع پرداختی مطالبات چایی در گیلان قابل‌تحمل نیست بیان کرد: اگر این مشکلات حل نشود حتماً با مشورت مجمع نمایندگان گیلان از وزیر سؤال و حق مردم گیلان را مطالبه خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان وظیفه‌دارند به مشکلات مردم رسیدگی کنند افزود: باید آسیب‌شناسی شود و ساختار را باید تغییر دهیم زیرا ضعف‌های در سیستم وجود دارد که باید برطرف شود و نمایندگان نماینده مردم و مطالبه گر هستند.

نماینده مردم رودسر و املش در خانه ملت با تأکید بر اینکه سازمان چای باید پاسخگو باشد گفت: مسئولان نباید پشت میز بنشینند تا مردم بیایند در اداره با دادوفریاد حق‌وحقوق خود را بگیرند این وظیفه مسئولان است که مشکلات مردم را حل کنند.

وی افزود: عده‌ای از مسئولان کشوری خیال می‌کنند که چون سازمان چای کشور در لاهیجان است متعلق به استان گیلان بوده و به آن‌ها مربوط نیست درحالی‌که این‌طور نیست و باید به‌طور ویژه به این مسئله نگاه کنند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37817

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر