عضو مجمع نمایندگان گیلان:

خانه‌های ساخته‌شده دولتی مستحکم‌تر هستند

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه خانه‌های ساخته‌شده از سوی دستگاه‌های خدماتی مستحکم‌تر از خانه‌های ساخته‌شده توسط مردم است، گفت: سرعت مقاوم‌سازی مسکن روستایی در دولت‌های یازدهم و فعلی کاهش‌یافته است.

 خانه‌های ساخته‌شده دولتی مستحکم‌تر هستند

گیلان خبر: جبار کوچکی نژاد به لزوم مقاوم‌سازی مسکن روستایی تاکید کرد و گفت: چندین نهاد هستند که در کشور خانه‌های روستایی می‌سازند و باید فاکتور های لازم برای یک‌خانه مستحکم را رعایت کنند.

وی با اشاره به خانه‌سازی کمیته امداد، بهزیستی، خیران مسکن‌ساز و بنیاد مسکن افزود: دستگاه‌های متولی مسکن در کشور هم در ارائه تسهیلات و ساخت مسکن کمک می‌کنند و هم نظارت برساخت مسکن مستحکم و اجرای آن نظارت دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دستگاه‌های متولی ساخت مسکن در ساخت تعدادی از مسکن‌های روستایی مشارکت دارند، گفت: به‌جز خانه‌هایی که توسط سپاه، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد مسکن و خیران مسکن‌ساز ساخته می‌شود مابقی ساخت‌وسازها به دست مردم است و نظارت‌ها بر روی آن کافی نیست.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استحکام خانه‌های ساخته‌شده از سوی دولت در روستاها، خاطرنشان کرد: خانه‌های ساخته‌شده از سوی دولت برای روستائیان تک‌واحدی هستند و از استحکام بالایی در برابر بلایای طبیعی برخوردار هستند.

کوچکی نژاد همچنین با مقایسه سیاست‌های مقاومت سازی مسکن روستایی در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی، گفت: دولت‌های نهم و دهم سرعت بالایی در ارائه وام مقاوم‌سازی مسکن داشت اما این روند در دولت یازدهم و فعلی کند شده است. 

وی با اشاره به باقی ماندن مقاوم‌سازی‌ها در برخی از نقاط کشور گفت: در برخی از مناطق کشور همچون غرب و جنوب نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی با درصد قابل قبولی انجام نگرفته و با کوچک‌ترین زلزله خانه‌ها فرومی‌ریزند و کشته‌های فراوانی هم می‌دهند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به منابع محدود دولت اشاره کرد و گفت: ویرانی‌های گسترده در مقابل زلزله‌هایی همچون کرمانشاه نتیجه کند شدن سرعت مقاوم‌سازی و به سازی های مسکن روستایی است و باید موردتوجه بیشتری قرار بگیرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37818

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر