رئیس کمیسیون بهداشت شورای رشت:

لباس کارگران بخش رفت‌وروب دارای علائم هشداردهنده باشد

رئیس کمیسیون بهداشت _محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در حاشیه عیادت از دو پاکبان مصدوم در بیمارستان پور سینا رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: لباس کارگران بخش رفت‌وروب شهرداری رشت باید دارای علائم هشداردهنده همچون شبرنگ و... باشد.

لباس کارگران بخش رفت‌وروب دارای علائم هشداردهنده باشد

گیلان خبر: فاطمه شیرزاد امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه اتفاق افتاده برای دو پاکبان رشتی اظهار کرد: داریوش شعاع کاظمی و علی نوحی دو پرسنل بخش رفت‌وروب شهرداری هستند که به علت حادثه رانندگی در حین انجام کار مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

وی با تاکید به حمایت مالی و معنوی از پاکبانان مصدوم گفت: متاسفانه به علت بی‌توجهی برخی از رانندگان در حوالی شب یا اوایل صبح شاهد بروز حوادث دلخراشی برای پاکبانان زحمتکش شهر هستیم و امیدوارم با دقت و توجه بیشتر رانندگان بعدازاین مشکلی برای این قشر زحمتکش جامعه ایجاد نشود.

شیرزاد بابیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی از جمله ضروریات برای پاکبانان است که درگذشته نیز چندین مرحله اجرا شد افزود: به منظور افزایش آگاهی پاکبانان در مواجه با هر گونه تهدید و خطر قصد داریم به زودی کارگاه‌های آموزش ایمنی در حین کار برگزار نماییم.

رئیس کمیسیون بهداشت _ محیط‌زیست شورای اسلامی رشت تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی با بهره مندی از ظرفیت پلیس راهور از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده می‌باشد.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه پاکبانان به علت سروکار داشتن با زباله و پسماند در معرض بیماری‌های واگیر و عفونی قرار دارند باید به لحاظ بیماری‌های خاموش همچون دیابت، فشارخون و... به‌طور دوره‌ای مورد پایش و غربالگری سلامت قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران بخش رفت‌وروب و شهرداری رشت به وضعیت معیشتی دو پاکبان مصدوم توجه داشته باشند گفت: حمایت همه جانبه از دو پاکبان مصدوم باید در دستور کار شهرداری و پیمانکار رفت‌وروب قرار بگیرد تا خانواده‌های آنان به لحاظ معیشت و... کمبودی احساس نکنند.

شیرزاد افزود: لباس کارگران بخش رفت‌وروب باید دارای علائم هشداردهنده از جمله شبرنگ و... باشد و انتظار داریم پیمانکاران رفت‌وروب به این مبحث توجه داشته باشند و در غیر این صورت با متخلفین برخورد خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37820

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر