8000 ستاره درخشان گیلان/29

شهید داداشی شجاع، از روی مین به لقاء الله پیوست

این شهید جوان، دلیر، شجاع و مخلص انقلاب پس از مبارزه و نبرد در تاریخ چهارم فروردین 1361 در مرحله دوم عملیات فتح المبین به همراه سه تن دیگر از هم‌رزمان پاسدار شهید به هنگام پیشروی در میدان‌های مین رو به مواضع دشمن براثر انفجار مین به لقاءالله پیوست.

شهید داداشی شجاع، از روی مین به لقاء الله پیوست

گیلان خبر: مهرداد داداشی در هشتم روز از آخرین ماه سال ۱۳۴۱ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان بندرانزلی دیده به جهان گشود.

مهرداد از همان کودکی عشق و علاقه زیادی نسبت به مسائل اسلامی داشت و با شور و شوق ویژه‌ای در جلسات مذهبی و مراسم‌های عزاداری ائمه اطهار (ع) شرکت می‌کرد.

وی با اوج‌گیری قیام امت ستمدیده و انقلابی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) همانند دیگر جوانان و نوجوانان مسلمان به این قیام الهی پیوست.

 او که همه وجودش سرشار از عشق به اسلام و رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود از هیچ تلاش و کوششی برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و سرنگونی حکومت پهلوی دریغ نکرد و همه وجود این جوان اخلاص و ایثار و محبت بود.

مهرداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تشکیل بسیج مردمی سپاه به عضویت بسیج درآمد و مدتی پس‌ازآن به عضویت رسمی سپاه پاسداران مفتخر شد و لباس سبز پاسداران نظام اسلامی را بر تن کرد و در این سنگر تلاش فراوان کرد.

وی با شنیدن خبر تجاوز بعثی‌ها به خاک ایران و دیدن پیکرهای غرق به خون مردم و دوستان شهیدش بی‌قرار و عاشق به همراه برادران سپاهی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در جنوب کشور شد.

شهید جوان، دلیر، شجاع و مخلص انقلاب پس از مبارزه و نبرد در  چهارم فروردین 1361 در مرحله دوم عملیات فتح المبین به همراه سه تن دیگر از هم‌رزمان پاسدار شهید به هنگام پیشروی در میدان‌های مین رو به مواضع دشمن براثر انفجار مین به لقاءالله پیوست.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37951

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر