عزاداری خیابانی مردم آستارا در سالروز غروب آفتاب هشتم

عاشقان و شیفتگان خاندان اهل‌بیت (ع) در شهرستان آستارا به عشق غروب آفتاب هشتم با حرکت دسته عزاداری از مقابل سپاه ناحیه این شهرستان به سمت مسجد امام رضا (ع) به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

عزاداری خیابانی مردم آستارا در سالروز غروب آفتاب هشتم

گیلان خبر: عاشقان و شیفتگان خاندان اهل‌بیت (ع) در این شهرستان متشکل از اقشار مختلف مردم و مسئولین دستگاه‌های لشکری و کشوری به عشق غروب آفتاب هشتم با حرکت دسته عزاداری از مقابل سپاه ناحیه به سمت مسجد امام رضا (ع) به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

کارشناس بعثه رهبری در حج و زیارت پیش از ظهر امروز در جمع عزاداران به مناسبت سالروز غروب آفتاب هشتم در مسجد امام رضای (ع) این شهرستان با اشاره به شخصیت والای این امام بزرگوار اظهار کرد: حیات زندگانی امام رضا (ع) به سه دوره قابل‌تقسیم است.

حجت‌الاسلام سید علیرضا فامور زاده با بیان اینکه شخصیت امام رضا (ع) یک شهرت عالم‌گیر و جهانی پیداکرده است، تصریح کرد: آثار و برکات فراوانی از ناحیه امام رضا (ع) و حرم ایشان در مشهدالرضا متوجه جهان اسلام به‌ویژه ایران اسلامی شده است.

 

کارشناس بعثه رهبری در حج و زیارت با تصریح براینکه بزرگان اهل سنت نیز به زیارت امام رضا (ع) می‌شتابند، خاطرنشان کرد: به اذن عقیده بزرگان اهل سنت زیارت حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس برای اهل تسنن برکات فراوانی به همراه داشته است.

وی با اذعان به اینکه بعد از شهادت اباعبدالله حسین (ع) در صحرای کربلا انشعاباتی در شیعه به وجود آمد و این انشعابات تا زمان امام رضا (ع) تداوم داشت که شیعه حنفی، زیدی، چهار امامی از جمله این انشعابات هستند، بیان کرد: کسی که به امامت امام رضا (ع) قائل باشد شیعه کامل است.

فامور زاده با تأکید براینکه شیعیان یمن مقام معظم رهبری را به‌عنوان رهبر جهان اسلام قبول دارند، افزود: شیعیان یمن اعتقاد دارند که مقام معظم رهبری از اولاد ائمه اطهار (ع) بوده و در برابر کفر و زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و ایادی وابسته به آن قیام کرده تا حقی از مظلوم پایمال نشود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38103

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر