دبیر برگزاری رویداد "تتکا" خبر داد

برگزاری نخستین رویدادتسهیل گری و کارآفرینی روستایی "تتکا"

دبیر برگزاری رویداد "تتکا" از برگزاری نخستین رویداد تسهیل گری روستایی خبر داد و گفت: این رویداد با استفاده از ظرفیت‌های انسانی و منابع روستایی موجب ایجاد اشتغال و کارآفرینی در روستاها خواهد شد.

برگزاری نخستین رویدادتسهیل گری و کارآفرینی روستایی "تتکا"

گیلان خبر: دکتر مسعود ویسمه با اشاره به برگزاری نخستین رویداد تسهیلگری و کارآفرینی روستایی "تکتا " اظهار کرد: این برنامه جهت حمایت و راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپای روستایی در گیلان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به محورهای مهم برگزاری این رویداد تصریح کرد: مرکز تسهیلگری توانمندسازی و کارآفرینی روستایی "تتکا" با محوریت آموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و ترویج در حوزه‌های توانمندسازی، تسهیل گری، کارآفرینی، فناوری و تجاری‌سازی اجرا می‌شود.

دبیر برگزاری رویداد "تتکا" بهبود و ساماندهی کسب‌وکارهای روستایی را از اهداف این رویداد دانست و خاطرنشان کرد: "تتکا" باهدف ایجاد اشتغال پایدار با تمرکز بر منابع انسانی (نوجوانان و جوانان) در روستا و ارتقاء سطح مهارت و توانایی آنان با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان تشکیل گردیده است.

ویسمه از به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود این مرکز در روستاها خبر داد و افزود: ظرفیت‌های روستایی شامل روستاییان، بانوان، صاحبان کسب‌وکار، کارآفرینان، شرکت‌ها، تعاونی‌ها و دهیاران می‌باشند.

وی با تأکید بر اینکه این رویداد می‌تواند زمینه پیوند کسب‌وکارهای روستایی را با بازارهای استانی منطقه‌ای و ملی مهیا سازد گفت: این رویداد باهدف جذب و تبدیل ایده‌ها به کسب‌وکار و همچنین حل معضلات و چالش‌ها در حوزه کسب‌وکارهای نوپای روستایی برگزار مهیا گردد.

دبیر برگزاری رویداد "تتکا" بابیان ‌اینکه طراحی هدفمند کسب‌وکار روستاییان، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی مشاغل خانگی خواهد شد تأکید کرد: آموزش کارآفرینی و آماده‌سازی محیط اجتماعی و اقتصادی روستاها برای جذب نیروی انسانی جوان، متخصص و ماهر می‌تواند به‌عنوان راه‌کار اصلی در توسعه پایدار جوامع روستایی باشد.

ویسمه افزود: مشکلات و پیچ‌وخم‌های حرفه‌ای موجب شد تا مرکز "تتکا" بر اساس برنامه جامع تدوین‌شده، سلسله رویدادهایی را در حیطه کسب‌وکارهای حوزه روستایی برگزار نماید.

وی از اجرای نخستین رویداد جامع با تعیین محورهای ۱۲ گانه خبر داد و گفت: در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه شامل فعالان حوزه‌های مختلف، متخصصین، محصلین مرتبط با موضوع، مراکز تولیدی، برنامه نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان به استارت آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند.

دبیر برگزاری رویداد "تتکا" بابیان اینکه افراد شرکت‌کننده باید طی ۳ روز ایده‌هایشان را مطرح کنند بیان کرد: این افراد با تشکیل گروه‌هایی ایده‌های خود را اجرا کرده و به دنبال راه‌حل اجرایی برای چالش‌های موجود خواهند بود.

وی از محورهای آموزشی این طرح خبر داد و اظهار کرد: ایجاد ارتباط میان افراد متخصص، تبدیل ایده به کسب‌وکار، حل چالش‌ها و معضلات، حمایت در تجاری‌سازی و پیاده‌سازی عملی طرح‌ها از دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

ویسمه رویداد "تتکا" را بهترین فرصت برای تیم‌های فعال، دانشجویان، مهندسان، متخصصین و سایر علاقه‌مندان به عرصه کسب‌وکارهای حوزه روستایی دانست و گفت: این رویداد می‌تواند شناسایی مناسبی از تیم‌ها و قابلیت‌های آنان داشته باشد و پس از بررسی و داوری‌های لازم، ایده‌های برگزیده موردحمایت قرار خواهند گرفت.

دبیر برگزاری رویداد "تتکا" با اشاره به زمان برگزاری این رویداد مطرح کرد: این رویداد از تاریخ ۱۵ الی ۱۷ آذرماه با مشارکت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان و همچنین سازمان همیاری شهرداری‌های استان گیلان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گیلان برگزار خواهد شد، علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به سایت ir.ttkaevent مراجعه نمایید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38107

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر