خاتمی در رشت:

پلیس اسلامی نباید اهل مسامحه و سیاسی‌کاری باشد

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه پلیس اسلامی نباید اهل مسامحه و سیاسی‌کاری باشد گفت: التزام عملی به‌نظام به معنای قانون مداری و برخورد جدی با مظاهر تخلف است.

پلیس اسلامی نباید اهل مسامحه و سیاسی‌کاری باشد

گیلان خبر: آیت‌الله  سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در نشست "نهضت تهذیب" در جمع فرماندهان انتظامی در سالن اجتماعات ستاد انتظامی شهرستان رشت اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پلیس باید در قله معنویت باشد.

وی بابیان اینکه مأموران نیروی انتظامی، خادمان امنیت در کشور اهل‌بیت هستند گفت: نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است و این نیرو باید در عرصه‌های معنوی نیز در بالاترین جایگاه‌ها قرار بگیرد. این شخصیت برجسته مذهبی با اشاره به نقش تذکر و موعظه در پیشرفت و تعالی روح بشریت، تصریح کرد: حتی پیامبر اسلام به‌عنوان شخصیت اول جهان، از جبرئیل موعظه طلب می‌کرد.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه قدمت نیروی انتظامی به عصر حضرت امیرالمؤمنین (ع) می‌رسد بیان کرد: حضرت امام علی (ع) پاک‌ترین و شجاع‌ترین نیروها را در شرطه الخمیس به کار گرفت و فرماندهی آن را به اصبغ ابن نباته تیمی سپرد.

وی با تأکید بر اینکه مأموران انتظامی باید به خدمت در نیرویی که توسط حضرت علی (ع) بنا شده، افتخار کنند افزود: تذهیب نفس، اهمیت دادن به خانواده، رسیدگی به خویشاوندان و امربه‌معروف را از مراحل چهارگانه مورداشاره قرآن برای سازندگی انسان‌هاست و اگر نیت خالص داشته باشید، تمام مأموریت‌های شما برای تأمین امنیت مردم، عبادت است.

عضو خبرگان رهبری  با اذعان به اینکه نیروی انتظامی به‌عنوان امین جان، مال و ناموس مردم باید از پاک‌ترین دستگاه‌ها باشد تصریح کرد: خانواده مأمور نیروی انتظامی باید در تراز نیروی انتظامی باشند و احساس مسئولیت نسبت به خانواده، بسیاری از ناهنجاری‌ها را کاهش می‌دهد.

خاتمی با تأکید بر اینکه پلیس اسلامی نباید اهل مسامحه و سیاسی‌کاری باشد افزود: بی‌حجابی به‌عنوان یک جرم مشهوداست و خادمان ملت در نیروی انتظامی باید در مقابل این پدیده بایستند.

وی با اشاره به اینکه التزام عملی به‌نظام به معنای قانون مداری و برخورد جدی با مظاهر تخلف است گفت: التزام عملی و اعتقادی به‌نظام اسلامی به‌عنوان یک انتظار ویژه از نیروهای مسلح است و کما اینکه امروز در هرجایی که اسمی از اسلام ناب محمدی برده می‌شود، نام جمهوری اسلامی ایران می‌درخشد.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه همه حکومت‌های بشری با میزانی از تخلف دست‌وپنجه نرم می‌کنند بیان کرد:‌ این توجیه از تخلف و حمایت از آن است که اشتباهی جبران‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه نعمت بهره‌مندی از یک رهبر فرزانه، شجاع، کشور شناس، مدیر و مدبر یک مزیت بزرگ برای همه مردم ایران است افزود:‌ حتی غربی‌ها حضرت امام خامنه‌ای را به‌عنوان یکی از دوراندیش‌ترین رهبران تاریخ می‌شناسند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به پیام سرلشکر سلیمانی به مقام معظم رهبری درباره پایان کار داعش گفت: از جان‌فشانی‌های فرزندان ملت برای از میان بردن شجره منحوس داعش قدردانی می‌کنم و اگر شهدای مدافع حرم نبودند، باید در شهرهای مرکزی ایران با داعش می‌جنگیدیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38169

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر