معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان‌:

دولت‌مردان به مسئله دخانیات نگاه اقتصادی دارند

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان‌ بابیان اینکه متولیان امر امروزه به بحث ‌دخانیات به‌منظور اشتغال‌زایی و بحث ‌اقتصادی نگاه می‌کنند گفت: آن‌ها بر این اعتقاد هستند ‌که باید برای مثال به بحث قلیان سراها که امروزه بحث ‌داغی است به شکل اقتصادی نگاه کرد اما این‌ها بستر رفتارهای پرخطر است.

دولت‌مردان به مسئله دخانیات نگاه اقتصادی دارند

گیلان خبر: احمد آقایی امروز در نشست خبری بابیان اینکه همیشه قانون ‌بر اساس نیازهای جامعه و باورهای یک جامعه در یک‌ غالب بایدها نباید تنظیم می‌شود اظهار کرد: زمانی قانون قابلیت اجرا دارد که شهروندا‌ن به آن قانون و قانونی که مبتنی بر نیازها‌ و واقعیت‌های جامعه باشد تمکین می‌کنند.

وی افزود: قانون باید یک‌ تناسب، تناظر و سنخیت‌هایی با نیازهای جامعه داشته باشد و قانون منع فروش مواد دخانی به افراد زیر هجده‌ سال‌ یک آیین‌نامه‌ای در راستای اجرایی شدن ‌قانون جامعه کنترل و ‌مبارزه ملی با دخانیات است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان ‌گفت: اول ما باید ببینیم که چه نهادهایی متولی این امر هستند و آیا ظرفیت، توانایی و فرصت اجرای این کار رادارند.

آقایی با اشاره به اینکه قانون در جامعه بر‌حسب نیازها است افزود: باید متولیان قانون که در اجرای آن‌ نقش کلیدی دارند ‌مصمم ‌باشند و جامعه هم باید همکاری کند و در یک‌ اجماع ‌در نهادهای اجرایی باشد‌.

وی بابیان اینکه متولیان امر امروزه به بحث ‌دخانیات به‌منظور اشتغال‌زایی و بحث ‌اقتصادی نگاه می‌کنند گفت: آن‌ها بر این اعتقاد هستند ‌که باید برای مثال به بحث قلیان سراها که امروزه بحث ‌داغی است به شکل اقتصادی نگاه کرد اما‌ برخی از متخصصین جامعه اعتقاددارند که این‌ها بستر رفتارهای پرخطر است و من‌ هم به این نظر اعتقاددارم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان بیان کرد: وقتی‌که دولت‌مردان و جامعه بر نگاه اشتغال‌زایی و اقتصادی بودن قلیان سراها عقیده دارند ما چطور می‌توانیم با آن ‌مبارزه کنیم.

آقایی با تأکید بر اینکه متولیان امر باید عزم ‌جدی در جهت اجرای قانون داشته باشند بیان کرد: بحث‌ پیشگیری با توجه به ظرفیت قانونی ما یک ‌امر ضروری است و امروزه جامعه بشری با یک ‌تهدید بزرگی مواجه است که این دغدغه‌ همه نظام‌های اجتماعی دنیا است.

وی افزود: رفتارهای پرخطر منشأ آن در دوران کودکی آغاز می‌شود‌ و مهم‌ترین محل شکل‌گیری آن در خانواده‌ها است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان‌ گفت: ما زمانی می‌توانیم ‌جامعه سالم ازنظر روانی داشته باشیم که خانواده‌های سالم ‌داشته باشیم اما وقتی خانواده ملتهب است و مشکل دارد چطور می‌توانیم انتظار فرزندان‌ سالمی را داشته باشیم.

آقایی بابیان اینکه نظام‌های حاکمیتی باید ابتدا توجهشان به حوزه و کانون خانواده باشد گفت: عدم مسئولیت‌پذیری والدین بسترساز و ‌زمینه‌ساز این حرکت‌های انسانی و ‌اجتماعی است که خسارت جبران‌ناپذیری را برای جامعه به همراه خواهد داشت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38408

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر