فرماندار شهرستان آستارا:

تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل کند پیش می‌رود

فرماندار شهرستان آستارا پروژه تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل را برای مردم این شهرستان و سرمایه‌گذاران مهم دانست و گفت: تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل به دلیل وجود موانعی از جمله شرایط محیطی و تزریق اعتبارات به شیوه قطره‌چکانی کند پیش می‌رود.

تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل کند پیش می‌رود

گیلان خبر: یونس رنجکش با اشاره به آخرین وضعیت تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل اظهار کرد: بحث تعریض این جاده در دو مرحله از امتداد «جاده تالش- آستارا» و پس‌ازآن از «جاده آستارا- اردبیل» در حال پیگیری است.  

فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه برای تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل با دو مانع شرایط محیطی و تزریق اعتبارات به‌شیوه قطره‌چکانی مواجه هستیم، تصریح کرد: به دلیل وجود مرز مشترک با جمهوری آذربایجان در سمت راست جاده، امکان اصلاح در عرض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل وجود ندارد. 

 

وی با تصریح براینکه تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل از سمت چت جاده امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: به دلیل وجود کوهستان در سمت چپ جاده جهت تعریض باید پیچ‌ها بریده و اصلاح شوند که این اقدام خود زمان‌بر بوده و سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه را کند می‌کند.  

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با اشاره به اینکه مطالعات تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل به طول هشت تا 10 کیلومتر از منطقه ویرمونی تا بهارستان انجام شده است، بیان کرد: برای مطالعه این مقدار مسیر 150 میلیون تومان اعتبار از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط پیش‌بینی‌ شده است.  

رنجکش با بیان اینکه پروژه تعریض جاده ترانزیتی آستارا- اردبیل برای مردم این شهرستان و سرمایه‌گذاران مهم بوده و این پروژه آرام‌آرام در حال انجام است، گفت: شهرستان آستارا یک ظرفیت ملی و فراملی بوده و برای اتمام پروژه‌هایی نظیر تعریض جاده آستارا به اردبیل نیاز به اعتبارات ملی و کلان است. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38464

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر