رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

"سپر" با تکیه بر توان داخلی ساخته شده است

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه تمام قطعات به‌کاررفته در ساخت ناو سپر بومی هستند گفت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمادگی دارد نسبت به طراحی، ساخت و تأمین تجهیزات دریایی اقدام کند.

"سپر" با تکیه بر توان داخلی ساخته شده است

گیلان خبر: دریادار امیر رستگاری صبح امروز در مراسم الحاق ناو موشک‌انداز ایرانی "سپر" به ناوگان شمال نداجا در بندرانزلی اظهار کرد: مراحل طراحی، ساخت و تجهیز ناو سپر بر اساس نیاز نیرو دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دستور کار سازمان دریایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفت.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه فرآیند طراحی و ساخت بدنه این ناو طی چهار سال انجام شد تصریح کرد: این طراحی مطابق تأمین ساخت و راه‌اندازی بیش از ۶۵ سامانه مکانیکی و تأسیساتی، برق و الکترونیک و مخابرات هدایت و با صرف یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار ساعت کار و انجام بیش از ۱۰ هزار فعالیت اجرایی ممکن شد.

رستگاری از استفاده شبکه‌های اجرایی داخلی در ساخت این ناو خبر داد و گفت: ۴۰۰ مرکز صنعتی و پژوهشی با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیز متخصصین نیروی دریایی راهبردی ارتش در تیرماه سال جاری به اتمام و در مردادماه آزمایش و اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به ۷۷ دوره آموزشی بالغ‌بر ۱۵ هزار ساعت آموزش تئوری در اجرا و آزمایش ناو سپر بیان کرد: این آموزش‌ها در سه سطح سازمانی، میانی و کارخانه‌ای برای کارکنان این ناو قرارگرفته است.

وی با اشاره به استفاده فناوری‌های نوین و بومی بکار رفته در ناو سپر گفت: سامانه رادار کنترل آتش پیشرفته، سامانه رادار سطحی، سامانه رادار پیشرفته، سامانه هدایت آتش موشک و توپخانه و سامانه جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی امن یکپارچه، سامانه کنترل مانیتورینگ جامع و پروانه بهینه‌سازی شده و موتورهای دیزل بهینه‌سازی شده بومی هستند.

رستگاری از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای این پروژه خبر داد و اظهار کرد: افزایش قدرت دفاعی، ورود به عرصه طراحی و بهینه‌سازی انواع ناوهای موشک‌انداز، تکمیل زنجیره آموزشی نیروی دریایی ارتش راهبردی جهت تکمیل دوره‌های دانشگاه افسری حضرت امام (ره) و درجه‌داران مرکز آموزش‌های تخصص دریایی دریای خزر از جمله این دستاوردهاست.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با تأکید بر اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمادگی دارد نسبت به طراحی، ساخت و تأمین تجهیزات دریایی اقدام کند افزود: از دیگر دستاوردهای این ناو موشک‌انداز تقویت روحیه خودباوری و اتکا بر فناوری‌های نوین، کسب دانش نوین و تجهیز ناوهای موشک‌انداز، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، رسوخ دانش و تربیت نیروی انسانی متخصص از اهداف و دستاوردهای ناو سپر است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38821

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر