امام‌جمعه صومعه‌سرا:

دانشجوی ایرانی آزاده با استبداد قابل‌جمع نیست

امام‌جمعه صومعه‌سرا به‌ضرورت استکبارستیزی و پرسشگری دانشجویان تاکید کرد و گفت: امروز استکبار امنیت غذایی کشور را با بیوتروریسم و ترا ریخته‌ها تهدید می‌کند و لازم است دانشجویان با روشنگری راه چاره‌ای برای مقابله با آن بیابند.

دانشجوی ایرانی آزاده با استبداد قابل‌جمع نیست

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل صدیقی با تبریک روز دانشجو اظهار کرد: دانشجوی ایرانی همیشه با کفر و استکبار در ستیز است چون یک دانشجوی آزاده نمی‌تواند با استبداد جمع شود.

وی با اشاره به حادثه دانشجویان دانشگاه تهران در واکنش به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به تهران افزود: دانشجویان با توجه به اینکه بر شرایط روز بیشتر تسلط دارند می‌توانند آن را تحلیل کنند در آذر 32 دریافتند که نباید با ظلم و استکبار رابطه داشته باشند.

امام‌جمعه صومعه‌سرا بابیان اینکه رابطه استکبار با ایران قطع‌شده اما همچنان از شر آمریکا و استکبار جهانی به ایران می‌رسد، گفت: نباید روحیه استکبارستیزی دانشجویان را تنها به یک رفتار سیاسی ختم کرد بلکه دانشجویان با بصیرت و قدرت بالایی تحلیل از استکبار بیزارند و در مقابل آن قد علم می‌کنند.

صدیقی با اشاره به شرور استکبار و تهدید روزافزون آن‌ها در جامعه ایرانی گفت: امروز استکبار و نظام سلطه امنیت غذایی کشور را با بیوتروریسم ترا ریخته‌ها و امثالهم تهید می‌کند که شایسته است توان دانشجویان در این راستا نیز منعطف شود و راه چاره‌ای در این رابطه با روشنگری بیابند.

وی در ادامه به روشنگری و پرسشگری در دانشجویان تاکید کرد و گفت: دانشجو باید مطالبه گر باشد و با پرسشگری و انسجام تفکرات نقشه راه توسعه کشور را فراهم کنند.

امام‌جمعه صومعه‌سرا با تاکید بر اینکه انتقاد و پرسشگری در دانشجویان بزرگ‌ترین ابزار کمک به دولت و دولتمردان است، خاطرنشان کرد: پرسشگری دانشجویان و مطالبات به‌حق آن‌ها و همچنین انتقادات سازنده و جوانانه آن‌ها می‌تواند درنهایت به کمک دولت و نظام دربیاید و نباید از شنیدن سخنان قشر فرهیخته دانشجویان جامعه غافل ماند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38908

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر