نماینده مردم شهرستان آستارا در جمع دانش‌جویان:

دولت ظرفیت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارد

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با دانش‌جویان این شهرستان یکی از عمده مشکلاتی که جوانان تحصیل‌کرده کشور با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند را معضل بیکاری دانست و گفت: دولت ظرفیت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارد.

دولت ظرفیت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارد

گیلان خبر: ولی داداشی عصر امروز در نشست مشترک با دانش‌جویان مرکز علمی کاربردی این شهرستان در سالن جلسات مرکز رشد واحدهای فناور اظهار کرد: در شهرستان آستارا ظرفیت‌های خوبی برای پیشرفت وجود دارد و جایگاه این شهرستان در سطح استان گیلان بیش از این‌ها است.

وی با اشاره به اینکه یکی از عمده مشکلاتی که جوانان تحصیل‌کرده کشور با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند معضل بیکاری بوده و دولت ظرفیت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارد، تصریح کرد: معضل بیکاری و استخدام جوانان تحصیل‌کرده با ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به صحنه برطرف می‌شود. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی سیستم اداری کشور را مریض دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی زیاد به حمایت از طرح‌ها و ایده‌های خلاق جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی علاقه‌ای از خود نشان نداده و برای آن‌ها مانع‌تراشی می‌کنند که این معضل که نوعی مریضی است باید درمان شود.  

داداشی تالاب استیل عباس‌آباد شهرستان آستارا را متعلق به عموم مردم دانست و بیان کرد: شهرداری آستارا در بحث تالاب استیل عباس‌آباد این شهرستان تخلف محرزی انجام داده بود و به‌جای سروسامان دادن به حاشیه تالاب از وسط آن اقدام به جاده‌کشی کرده بود که با پیگیری مردم با متخلفین برخورد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه مشکل بهداشت و درمان منحصر به شهرستان آستارا نیست، گفت: طرح جامع سلامت، بدهی 60 هزار میلیارد تومانی را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحمیل کرده و در حال حاضر این وزارت‌خانه به بخش‌های خصوصی بدهکار است. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کمبود اعتبار و نقدینگی مواجه است، افزود: این وزارت‌خانه نتوانست حقوق پزشکان خانواده‌ها را پرداخت کند و به‌همین‌دلیل تعداد بسیاری از پزشکان خانواده از سیستم بهداشت و درمان خارج شدند. 

داداشی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت کنونی بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا نیاز به پیگیری‌ها و مطالبه‌های شدید و جدی از سوی مردم دارد، خاطرنشان کرد: ساختمان و سازه این بیمارستان مربوط به ادوار گذشته و یک کار فنی در تعهد وزارت راه و شهرسازی بوده که متأسفانه به‌درستی انجام‌نشده است. 

وی با بیان اینکه در چارت سازمانی بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا پزشک متخصص برای ارتوپدی تعریف‌نشده است، گفت: با تلاش‌های بنده و مساعدت‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند پزشک متخصص از قبیل متخصص قلب، زنان زایمان و ارتوپدی طرحی به این شهرستان آمده‌اند.  

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در ادوار گذشته در حق این شهرستان کوتاهی شده است، خاطرنشان کرد: اکنون مرز شهرستان آستارا به لحاظ اقتصاد و تجارت چمدانی نیمه‌تعطیل شده و ثمره آن را در رکود بازار و اقتصاد مردم این شهرستان شاهد هستیم. 

داداشی با بیان اینکه وزیر امور خارجه چهار بار در صحن علنی مجلس قول دادند تا گذر از مرز ایران و جمهوری آذربایجان برای مردم به‌خصوص مرزنشینان بدون ویزا صورت گیرد، تصریح کرد: بنا به اظهارات «محمدجواد ظریف» دستگاه‌های حاکمیتی جمهوری آذربایجان چنین اجازه‌ای را به مردم ایران نمی‌دهند. 

وی با بیان اینکه دولت ایران گذر مرزی برای شهروندان جمهوری آذربایجان را بدون ویزا کرده و جمهوری آذربایجان در قبال این اقدام دولت‌مردان ایران هیچ قدمی برای رفاه حال مردم ایران برنداشته است، گفت: قرار است وزیر امور خارجه جهت پاسخ‌گویی به این سوال در صحن علنی مجلس حاضر شود. 

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی این شهرستان مغفول مانده و بسیاری از زمین‌های زراعی حاصل‌خیز در حال تبدیل شدن به سوله و انبار هستند، افزود: سالانه 100 میلیارد تومان گل از پایانه شهرستان آستارا به خارج از کشور صادر می‌شد که این میزان گل صادراتی به استان مازندران تعلق دارد. 

وی ضمن حمایت از مجموعه‌ها و بخش‌های خصوصی که قادر به اشتغال‌زایی و شناساندن طرح‌های گردشگری هستند، گفت: اولویت در سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی با سرمایه‌داران بومی بوده که متأسفانه سرمایه‌داران شهرستان آستارا از سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی استقبال نمی‌کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38909

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر