نماینده مردم رشت:

وزیر جهاد کشاورزی درمورد آشفتگی بازار برنج به من پاسخ دهد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مافیای برنج در دولت نفوذ کرده‌اند، گفت: هفته آینده وزیر جهاد کشاورزی باید در مجلس به سؤال من در مورد آشفتگی بازار برنج پاسخ دهد.

وزیر جهاد کشاورزی درمورد آشفتگی بازار برنج به من پاسخ دهد

گیلان خبر: جبار کوچکی نژاد کنترل بازار محصولات کشاورزی را از وظایف وزارت جهاد کشاورزی برشمرد و اظهار کرد: قانون به‌صراحت اعلام می‌کند که کنترل بازرگانی محصولات کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی است و در این راستا حجتی هیچ بهانه هم نمی‌تواند بیاورد.

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی بر وضعیت عمومی کشور افزود: اگر ستاد تنظیم بازار تصمیم بر واردات برنج را گرفته باشد، وزیر باید خود را برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان آماده کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سؤال از وزیر جهاد کشاورزی دو هفته قبل به کمسیون کشاورزی رفته، گفت: هفته آینده وزیر باید در مجلس به سؤال من در مورد آشفتگی بازار برنج پاسخ دهد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آسیب‌های برنج وارداتی به تولید و انسان خاطرنشان کرد: واردات بیش‌ازحد برنج علاوه بر اینکه به تولیدکننده و اقتصاد کشور ضربه می‌زند به مصرف‌کننده نیز آسیب‌هایی را وارد می‌کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به نصب بنرهای تقدیر و تشکر از وزیر جهاد بابت دستور منع واردات برنج توسط اتحادیه تولیدکنندگان برنج گیلان تصریح کرد: من انجمن برنج را می‌شناسم ولی اتحادیه‌ای شکل نگرفته اما ممکن است نصب بنرها ساخته وزیر و یا دولتی‌ها باشد.

کوچکی نژاد با اشاره به نقش مافیای برنج و سو استفاده‌کنندگان آن عرصه گفت: با ابراز تأسف و با اطمینان باید اعلام کرد که مافیایی از واردات سود خوبی می‌برند و در دولت نفوذ کرده‌اند و تشکل‌ها را می‌سازند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38912

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر