امام‌جمعه آستارا:

انگلیسی‌ها جاده صاف‌کن آمریکایی‌ها هستند

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه رفت‌وآمد انگلیسی‌ها به ایران همیشه دردسرساز بوده و هر زمان با یک حیله‌ای به ایران آمده‌اند و بعد رفتنشان یک اتفاقی در کشور افتاده است، گفت: انگلیسی‌ها با هدف امتیازگیری به ایران آمده و جاده صاف‌کن آمریکایی‌ها برای بدعهدی‌های بیشتر در ماجرای برجام هستند.

انگلیسی‌ها جاده صاف‌کن آمریکایی‌ها هستند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه ماه ربیع‌الاول در حال تمام شدن است، اظهار کرد: با این‌که ماه ربیع‌الاول در پاییز و زمستان واقع‌شده است، اما باید در این ماه، دل‌ها را بهاری کرد.  

خطیب جمعه آستارا به یاد خدا بودن را نجات‌دهنده و آرامش‌دهنده انسان‌ها دانست و تصریح کرد: با به یاد خدا بودن، ارتباط برقرار کردن با امامان معصوم و انس داشتن با اهل بیت(ع) می‌توان دل را بهاری کرد که امیدواریم این مهم موردتوجه نمازگزاران قرار گیرد.

امام‌جمعه آستارا با تأکید براینکه در نماز جمعه گوش دادن به خطبه‌ها لازم است، خاطرنشان کرد: حرف زدن با بغل‌دستی، بازی کردن با تلفن‌ همراه، مطالعه کردن و نگاه به اطراف، ثواب گوش دادن به صحبت‌های خطیب جمعه را از بین برده و شخصی که این رفتار را انجام می‌دهد مصلحت است نمازجمعه را ترک کند.

وی با اشاره به اینکه زلزله‌زدگان غرب کشور در هوای سرد پاییزی که روبه زمستان می‌گذارد اذیت می‌شوند، بیان کرد: زلزله‌زدگان غرب کشور با مشکلات مسکن و کمبود امکانات رفاهی و درمانی مواجه هستند و کمک‌های دولت و مردم باید تداوم داشته باشد.

حافظ‌نیا سال‌روز شهادت آیت‌الله مفتح در سال 1358 را روز وحدت حوزه و دانشگاه دانست و افزود: مقام معظم رهبری بارها بر وحدت بین حوزه و دانشگاه تأکید کرده‌اند و این دو نهاد علمی عظیم با تبادل روش‌های علمی جدید و سنتی در دانشگاه و حوزه‌های علمیه، کامل‌کننده یک‌دیگر هستند.

وی با بیان اینکه معارف دینی باید در محیط‌های دانشگاهی پررنگ شوند، گفت: اگر اتحاد بین حوزه و دانشگاه پررنگ شود یک استاد دانشگاه به خود اجازه نمی‌دهد مقدسات، وحی و معصومیت ائمه‌اطهار(ع) را زیر سوال ببرد که این اقدام نشان می‌دهد برخی از اساتید دانشگاهی از معارف دینی کوچک‌ترین اطلاعی ندارند. 

خطیب جمعه آستارا با اشاره به لایحه بودجه ارائه‌شده از سوی دولت به مجلس اظهار کرد: اگر می‌خواهیم لایحه بودجه لایحه خوبی از آب دربیاد؛ بیکاری و رکود کشور را از بین ببرد و به سرنوشت برجام مبتلا نشود باید زمان زیادی برای تصویب آن از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی صرف شود.

حافظ‌نیا با تأکید براینکه نخبگان، خواص، اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران در بحث لایحه بودجه باید به دولت کمک کرده و از هرگونه سیاه‌نمایی و ناامیدی دولت بپرهیزند، تصریح کرد: بحث اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه بسیار کم‌رنگ یا به قول برخی از صاحب‌نظران نقش اقتصاد مقاومتی در این لایحه دیده نشده است.

وی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور احمق و دیوانه آمریکا مبنی بر انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس شریف خاطرنشان کرد: این اقدام ترامپ، بحث فروپاشی رژیم کودک‌کش صهیونیستی را نزدیک‌تر می‌کند و باعث شد اتحاد و انسجام مسلمانان جهان اسلام بیشتر شود. 

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه شکل‌گیری داعش در منطقه حاشیه امنی برای رژیم کودک‌کش صهیونیستی به وجود آورده بود که این اقدام ترامپ، مسأله فلسطین را به مسأله نخست جهان تبدیل کرد، گفت: در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی یهودیان غیرصهیونیسم علیه این اقدام ترامپ راه‌پیمایی صورت گرفت.  

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه رفت‌وآمد انگلیسی‌ها به ایران همیشه دردسرساز بوده و هر زمان با یک حیله‌ای به ایران آمده‌اند و بعد رفتنشان یک اتفاقی در کشور افتاده است، افزود: انگلیسی‌ها با هدف امتیازگیری به ایران آمده و جاده صاف‌کن آمریکایی‌ها برای بدعهدی‌های بیشتر در ماجرای برجام هستند. 

حافظ‌نیا با بیان اینکه مسئولان دولت، مردم را نامحرم می‌دانند درحالی‌که همین مردم ولی‌نعمت آن‌ها هستند، خاطرنشان کرد: نشست‌های خبری مسئولین کشور با انگلیسی‌ها بدون حضور خبرنگاران صورت می‌گیرد که این نشان می‌دهد دولت یک چیزهایی را از مردم پنهان می‌کند. 

وی به شکست مصلحتی یکی از کشتی‌گیران تیم ملی زیر 23 سال ایران برای رودررو نشدن با نماینده رژیم کودک‌کش صهیونیستی اشاره کرد و گفت: این کشتی‌گیر انقلابی با این اقدام خود دل رهبری را شاد کرد و نشان داد که به آرمان‌های اسلام، انقلاب و نظام پایبند است.

امام‌جمعه آستارا با تأکید براینکه مردم رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیز در جنایت‌های این رژیم کودک‌کش و متجاوز سهیم هستند، افزود: مسابقه دادن با نماینده رژیم کودک‌کش صهیونیستی شریک شدن در جرم و جنایت‌های مردم این رژیم کودک‌کش و غاصب تلقی می‌شود. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39312

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر