رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان خبر داد

احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در لاکان

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان از احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در دو سال آینده خبر داد و افزود: کلیه فعالیت‌های آکادمیک دانشگاه از شهر رشت به سایت لاکان منتقل خواهد شد.

احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در لاکان

گیلان خبر: شاهرخ یوسف زاده چاپک صبح امروز در همایش بزرگداشت هفته پژوهش در سالن بانک صادرات مرکزی رشت بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال بیدار شدن از خواب رخوت خود است اظهار کرد: تمامی شاخص‌های ما از سال ۹۵ رو به رشد هستند.

وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه گفت: برنامه‌ای که ما برای دانشگاه در نظر داریم پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم است و این مهم با تحقیقات و فناوری امکان‌پذیر است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی خود را با دانشگاه‌های بین‌المللی قیاس می‌کند تصریح کرد: ما راه و مسیر طولانی داریم اما اعتقادداریم کشور ما به‌جز از این طریق توسعه نخواهد یافت.

یوسف زاده بابیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کشور داریم گفت: نهایت آرزوی این افراد داشتن یک شغل دولتی و حقوق ثابت است در دهه هشتاد تنها اعطای مدرک برای دانشگاهیان اهمیت داشت.

وی بابیان اینکه خلاقیت و نوآوری یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها و گارد ریل‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است افزود: متأسفانه پیس از این پژوهش‌ها و مقالات در توسعه کشور موفق نبودند.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان حوزه تحقیقات را مهم‌ترین مقوله در چشم‌انداز راهبردی دانشگاه دانست و گفت: توسعه مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان، بهبود پایش و ارتقای مراکز، توسعه مدیریت ترجمان دانش و ارتقای شاخص‌های علم‌سنجی دانشگاه از ستون‌های حرکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

یوسف زاده با تأکید بر اینکه ادغام دانشگاه علوم پزشکی و بهداری موجب افت حرکت علمی کشور شده است بیان کرد: مراکز آموزشی درمانی باید در قالب آموزشی فعالیت کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد علم و دانش پروفسور سمیعی گفت: این بنیاد مرکز و برج تحقیقاتی است که امکانات وسیعی دارد و کلیه مراکز تحقیقاتی به آنجا منتقل خواهد شد، سایت لاکان فرصت بزرگی برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان از احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در دو سال آینده خبر داد و افزود: کلیه فعالیت‌های آکادمیک دانشگاه از شهر رشت به سایت لاکان منتقل خواهد شد، در شهر رشت یک بیمارستان جامع در نظر گرفته‌شده است، این امر می‌تواند برای قرن‌ها دانشگاهی ویژه باشد.

یوسف زاده بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌تواند در بیشتر حوزه‌ها سرآمد باشد گفت: ما برای حمایت از ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان یک صندوق حمایتی با همکاری پارک علم و فناوری بنا کردیم و سهم صندوق دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۶ برابر دانشگاه گیلان است.

وی سرمایه این صندوق را ۶ میلیارد عنوان کرد و افزود: طرح دره سفیدرود رویای آینده ماست، ما می‌خواهیم در این جلگه تمام شرکت‌ها و مراکزی که در حوزه سلامت فعال هستند در این سایت جمع و حمایت شوند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39481

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر