رئیس شورای اسلامی شهر رشت:

جانمایی تصفیه‌خانه لندفیل سراوان اشتباه محض بود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: جانمایی تصفیه‌خانه لندفیل سراوان اشتباه محض بود و با رانش زباله‌ها کاملاً تخریب شد.

جانمایی تصفیه‌خانه لندفیل سراوان اشتباه محض بود

گیلان خبر: سید امیرحسین علوی با تأکید بر لزوم استفاده از مشاوران کاردان و باتجربه در پروژه‌های شهرداری رشت اظهار کرد: متأسفانه به علت بی‌توجهی در جانمایی محل تصفیه‌خانه، رانش اخیر موجب به‌هم‌ریخته شدن آن شد.

وی بابیان اینکه مشکل سراوان تنها معطوف به رشت نیست افزود: زباله‌های مربوط به بسیاری از شهرهای اطراف به سراوان سرازیر می‌شوند و درعین‌حال حتی کمترین مشارکت در خصوص رفع آلودگی، بوی نامطبوع و... در سراوان از سوی آنان اعمال نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خرید دستگاه زباله‌سوز را نیاز جدی شهر رشت دانست و بیان کرد: هر بار که مشکلی در سراوان قوت می‌گیرد مصاحبه‌های متعدد و حضورهای میدانی زیاد شده و بعدازآن شاهد اقدامات لاک‌پشتی آنان در این خصوص هستیم.

علوی بابیان اینکه زنگ خطر سراوان مدت‌هاست به صدا درآمده است تصریح کرد: همه در خصوص سراوان مسئول هستیم و اگر امروز اقدامی برای رفع مشکلات این حوزه صورت نگیرد یقیناً آیندگان از آن به‌عنوان لکه ننگی در عملکرد مدیران فعلی نام خواهند برد.

وی گقت: شعار دادن‌ها درباره سراوان باید خاتمه یابد و جذب منابع لازم برای زباله‌سوز در اولویت کار مسئولین استانی قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خواستار همراهی رسانه‌ها به‌منظور رفع مشکل سراوان شد و افزود: در شرایطی که دوباره برخی از مدیران مربوطه سراوان را به فراموشی سپرده‌اند، رسانه‌ها با پرداختن به آن دوباره تهدیدات سراوان را یادآوری کنند.

علوی بیان کرد: اگر تصمیمات درستی در خصوص سراوان گرفته شود یقیناً فضای تهدیدی که امروزه به‌واسطه آلودگی‌های موجود سراوان مطرح است را می‌توان به نحو شایسته مدیریت نمود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39482

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر