شهردار آستارا مطرح کرد

تولید روزانه 120 تن زباله در آستارا

شهردار آستارا به رضایت‌مندی حدود 83 درصد از شهروندان این شهر از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و گفت: شهروندان به‌موقع تفکیک زباله‌های خشک از تر را انجام داده و در روزهای مشخص‌شده پسماندهای تفکیک‌شده خود را به کارکنان شرکت مجری این طرح در شهر آستارا تحویل می‌دهند.

تولید روزانه 120 تن زباله در آستارا

گیلان خبر: جواد معیتی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی طرح تفکیک زباله از مبدأ در محل شهرداری این شهر اظهار کرد: شهرداری آستارا سال گذشته رتبه نخست طرح تفکیک پسماند خشک از مبدأ را در بین شهرهای استان گیلان کسب کرد.

وی بابیان اینکه در طرح تفکیک زباله از مبدأ، حدود هشت‌هزار خانوار آستارایی تحت پوشش قرارگرفته‌اند، تصریح کرد: حدود 83 درصد از شهروندان آستارا از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ رضایت داشته که آموزش دادن به دانش‌آموزان در مدارس در راستای اجرای این طرح، ضروری به نظر می‌رسد.  

شهردار آستارا ضمن تأکید بر همکاری خوب شهروندان با آموزش‌دهندگان طرح تفکیک زباله از مبدأ خاطرنشان کرد: شهروندان به‌موقع تفکیک زباله‌های خشک از تر را انجام داده و در روزهای مشخص‌شده پسماندهای تفکیک‌شده را به کارکنان شرکت مجری این طرح در شهر آستارا تحویل می‌دهند.

معیتی به همکاری خوب واحد خدمات شهری شهرداری آستارا با شرکت مجری طرح تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و گفت: امیدواریم این تعامل استمرار پیدا کند تا بتوانیم روزبه‌روز شاهد افزایش تعداد اشتراک خانوارها بوده و جمع‌آوری و تفکیک پسماندهای خشک از تر به‌موقع انجام شود.  

وی از زباله به‌عنوان طلای کثیف یادکرد و افزود: در راستای تبدیل زباله به انرژی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نشست‌هایی در محل شهرداری آستارا برگزارشده است تا از این طریق بتوانیم در کنار تولید انرژی به درآمدزایی هم بپردازیم.   

شهردار آستارا هدف از عملیاتی کردن طرح تفکیک زباله از مبدأ را مشارکت عموم مردم در حفظ محیط‌زیست دانست و گفت: سرانه تولید روزانه زباله در شش‌ماهه نخست سال در این شهر 120 تن و در شش‌ماهه دوم سال 90 تا 100 تن است که برای کاهش تولید زباله در شهر آستارا نیاز به فرهنگ‌سازی داریم. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39483

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر