اعلام خطر استاندار گیلان از وضعیت تالاب انزلی

استاندار گیلان با اعلام خطر از وضعیت تالاب انزلی گفت: بنا داریم داد و فریاد خود را از وضعیت تالاب انزلی به صورت کشوری و جهانی به گوش دوستان برسانیم.

اعلام خطر استاندار گیلان از وضعیت تالاب انزلی

گیلان خبر : محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز به منظور بررسی آخرین وضعیت طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی و عمرانی به این شهرستان سفر کرد.

وی از پارک جنگلی 13 هکتاری طالب‌آباد، باغ 17 هکتاری بی‌بی‌ حوریه، پروژه کنار گذر، مجتمع تفریحی و اقامتی پاسارگاد بازدید کرد.

استاندار گیلان در ادامه سفر خود به انزلی محل ساخت ورزشگاه 15 نفری این شهرستان در منطقه چراغ‌پشتان و استخر ورزشی بانوان را مورد بازدید قرار داد.

نجفی در بازدید از تالاب بین‌المللی انزلی اظهار کرد: انزلی از شهرستان‌های خوب و با ظرفیت در بخش‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ تالاب انزلی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنایت ویژه‌ای به تالاب انزلی دارد و اداره کل محیط زیست گیلان نیز پیگیر وضعیت تالاب است.

استاندار گیلان درباره توقف پروژه احیای تالاب انزلی تصریح کرد: این پروژه اکنون متوقف شده و بنا داریم داد و فریاد خود را کشوری و جهانی به گوش دوستان برسانیم و اعلام خطر کنیم.

وی افزود: اتفاقی که برای دریاچه ارومیه افتاده در کمین تالاب انزلی است و بارها در جلسات استانی و کشوری به این مسئله پرداخته‌ایم و امیدواریم حادثه خشکسالی برای تالاب انزلی نیفتد.

نجفی به پروژه‌های دیگر متوقف شده سرمایه‌گذاری در انزلی اشاره کرد و یادآور شد: توقف این پروژه‌ها باید بررسی شود و سرمایه‌گذاری‌های جدید در آن اتفاق بیفتد.

وی متذکر شد: طبق پیشنهاد شهردار انزلی در دو زمینی که به نحوی استفاده پارک و فضای سبز است، مقرر شده تا معاون عمران استاندار جلسات ویژه‌ای با کمیسیون ماده 5 و اعضای آن داشته باشند تا مشکلات مربوط به فضای سبز و زیست‌محیطی برطرف شود.

کد مطلب: 3949

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر