امام‌ جمعه اسالم:

قاچاق کالا به اقتصاد کشور ضربه می‌زند

امام‌ جمعه اسالم گفت: تردیدی نیست که قاچاق کالا، به اقتصاد کشور ضربه می‌زند چون هم‌ارز از کشور خارج می‌شود و تولید داخلی نابود و بیکاری گسترش می‌یابد و در این مسیر مهم و اساسی، دولت باید مبارزه با قاچاق کالا را، در اولویت‌های اصلی قرار دهد.

قاچاق کالا به اقتصاد کشور ضربه می‌زند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام اصغر جدایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به پنجم دی، روز ایمنی از زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، اظهار کرد: زلزله‌های این چند ماه گذشته آن‌هم نه در یک نقطه کشور، بلکه در نقاط زیاد کشورمان، یک هشدار جدی برای این است که ساخت‌وساز، ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله و حتی سایر حوادث را جدی بگیریم و دولت نیز بایستی نهایت بهره‌برداری را از تکنولوژی جدید ایمنی در برابر زلزله را داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید برای زلزله در زمستان‌ نیز  آمادگی کامل داشته باشد، افزود: سفارش ساخت هزاران کانکس یا خانه‌های پیش‌ساخته از مهم‌ترین کارهاست. 

امام‌جمعه اسالم با بیان اینکه سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، وارد فصل  آخر خود شد، تصریح کرد: امام خمینی خطاب به مسئولین رفع وابستگی کشور در جنگ اقتصادی با کفر را تکلیف همگانی دانست و مردم مؤمن و شریف ایران، هم چنان در انتظار، تحقق وعده‌هایی هستند که به آن‌ها، داده‌شده است. 

جدایی بیان کرد: تردیدی نیست که قاچاق کالا، به اقتصاد کشور ضربه می‌زند چون هم‌ارز از کشور خارج می‌شود و تولید داخلی نابود و بیکاری گسترش می‌یابد و در این مسیر مهم و اساسی، دولت باید مبارزه با قاچاق کالا را، در اولویت‌های اصلی قرار دهد.

وی قاچاق کالا را یک معضل و بیماری بزرگی دانست که گویا قرار نیست کسی متولی مبارزه با آن باشد، گفت: بده بستان‌ها در این عرصه زیاد است ولی اگر مسئولین مربوطه، قصد خدمت به کشور را داشته باشند، به فکر بستن بار خود نباشند، به‌راحتی می‌توانند جلوی قاچاق کالا را بگیرند. 

خطیب جمعه اسالم با اشاره به نقش مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی، بیان کرد: مردم هم باید ازنظر فرهنگی به حدی از رشد رسیده باشند که کالای خارجی نخرند، مردم هم باید سعی کنند، استفاده از کالای داخلی را  حتی اگر کالای داخلی گران‌تر باشد و  ازنظر کیفیت هم کمی پایین‌تر باشد در اولویت خودشان قرار بدهند.

جدایی با بیان اینکه دشمنان نظام، بیکار ننشسته‌اند و هرروز طرح و برنامه‌ای را اجرا می‌کنند، تصریح کرد: تردیدی نیست که آن‌ها در پست‌های کلیدی، حساس، خصوصاً مراکز اقتصادی، فرهنگی نفوذ کرده‌اند و قصد براندازی نظام مقدس ما را دارند.

وی یکی از پروژه‌های دشمنان انقلاب را ناامید کردن مردم از نظام بیان کرد و افزود: نباید فراموش کنیم که کشور ما از بعد از انقلاب در مسیر پیشرفت گام برداشته و امروز در بسیاری از زمینه‌ها، در جهان حرف اول را می‌زنیم. 

امام‌جمعه اسالم با بیان اینکه نباید به خاطر چند مورد اختلاس و خیانت، کل نظام را زیر سؤال برود، تصریح کرد: انتقادهای ما هم برای تذکر و حساس کردن و اصلاح امور است.

جدایی گفت: خبرها در مورد گرانی بنزین، نگرانی شدیدی در بین مردم ایجاد کرده و دولت باید مراقب باشد در هر طرحی که اجرا می‌کند مبارزه با فقر و بیکاری  و مبارزه با فساد اقتصادی و تبعیض را در اولویت قرار بدهد.

وی افزود: دولت یقین بداند با گران شدن بنزین، موج جدید و شدیدی از گرانی در کشور راه خواهد افتاد که کمر بسیاری از خانواده‌های کم‌درآمد را خواهد شکست.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 39633

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر