ناظر گمرکات استان گیلان:

عمده‌ترین انگیزه‌ قاچاق، سود کلان کالاها است

ناظر گمرکات استان گیلان بابیان اینکه عمده‌ترین انگیزه‌ قاچاق، سود کلان کالاها است گفت: به خاطر سود زیادی که کالاها دارند، صد درصد رویه‌های فنّاوری را با روش‌های پیشرفته‌تری انجام ‌می‌دهند.

عمده‌ترین انگیزه‌ قاچاق، سود کلان کالاها است

گیلان خبر: محمد شهبازی امروز در نشست خبری بابیان اینکه دستگاه‌های متعددی در امر مبارزه با قاچاق کالا دخیل هستند اظهار کرد: طبق قانون‌ و دستور عمل‌های صادره وظیفه هر دستگاه مشخص‌شده است و گمرک به‌عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی و خط مقدم‌ وظایف مخصوص به خود را دارد که توانسته  در اجرای برنامه‌های خود بر اساس آمارهای داخلی و‌ جهانی موفق عمل کند.

وی گفت: یکی از کارهای خیلی خوب این چند سال اخیر گمرک، ایجاد سیستم جامع و تجهیز گمرکات به سیستم کنترلی پیشرفته بود که در روند کار خیلی تاثیرگزار بود.

ناظر گمرکات استان گیلان با اشاره به تأثیرات سیستم جامع تصریح کرد: آمارها نشان داد که این سیستم جامع گمرک در برخورد با نحوه تغییر رویه‌های قاچاق کالا که تقریباً گمرک توانست در بین سازمان‌های جهانی گمرک رتبه دوم جهان را کسب کند موفق عمل کرد.

وی بابیان اینکه عمده‌ترین انگیزه‌ قاچاق، سود کلان کالاها است افزود: به خاطر سود زیادی که کالاها دارند، صد درصد رویه‌های فنّاوری را با روش‌های پیشرفته‌تری انجام ‌می‌دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 39777

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر