فهرستی جامع از دستاورد‌های انقلاب در استان گیلان احصاء شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: تاکنون فهرستی جامع و مدون از دستاورد‌های انقلاب اسلامی به‌ویژه در استان گیلان احصاء نشده است.

فهرستی جامع از دستاورد‌های انقلاب در استان گیلان احصاء شود

گیلان خبر: رسول جلایی صبح امروز در نخستین نشست کمیته نیروهای مسلح ستاد بزرگداشت دهه فجر در ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان اظهار داشت: نقش و ظرفیت نیروهای مسلح در تمامی رویدادهای کشور از حیث وظیفه، نیروهای خبره و قوا منحصر به‌فرد و مثال‌زدنی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، کمیته نیروهای مسلح را یکی از زیر مجموعه‌های ستاد دهه فجر در استان گیلان عنوان کرد و گفت: گذشت زمان از سال‌های پیروزی انقلاب موفقیت و دستاوردهای آن را افزایش داده و ما توانایی ارائه گزارشات بیشتر از موفقیت‌های انقلاب را داریم.

دبیر کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر استان گیلان با اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون فهرستی جامع و مدون از دستاورد‌های انقلاب اسلامی به‌ویژه در استان گیلان احصاء نشده است افزود: برای ایجاد و احصاء این فهرست به‌ویژه در حوزه نیروهای مسلح نیازمند رصد و اقداماتی جامع هستیم.

جلایی با بیان اینکه موفقیت‌ تمامی دولت‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی نشانگر موفقیت و کارآمدی این نظام مقدس است خاطرنشان کرد: هر چه دولت‌ها در جمهوری اسلامی به موفقیت‌های بیشتری برسند، نظام به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت‌ها در رسیدن به موفقیت از اقداماتی که نظام را از رسیدن به اهداف خود دور می‌کند پرهیز کنند تصریح کرد: ارائه موفقیت‌ها از سوی دولتمردان باید برای جامعه احصاء و قابل لمس باشد و تنها صحبت در خصوص موفقیت‌ها در جامعه اسلامی قابل قبول نیست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به اینکه مردم همواره در پاسداری از انقلاب و نظام پیشتاز بوده و در بحران‌ها جلوتر از مسئولان ایستاده‌اند افزود: پیشکسوتان و نخبگان جامعه از قشری هستند که می‌توانند به‌درستی در تبیین و ایجاد فهرست موفقیت‌های انقلاب اسلامی اثرگذار باشند.

جلایی با اشاره به اینکه مجموعه نیروهای مسلح ظرفیت مطمئن متشکل مدیران و جهادگران توانمند است خاطرنشان کرد: تقویت و توسعه موفقیت‌هایی که دشمن قصد تخریب و تحریف آن‌ها را دارد یک اولویت است.

وی امنیت و بازدارندگی را از موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ نظام مقدس اسلامی ایران نام برد و با بیان اینکه دشمن همواره برای این دو مولفه نقشه‌هایی شوم دارد گفت: پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس، ایجاد بیداری اسلامی در منطقه و دفاع از جبهه مقاومت از دستاوردهای شاخص انقلاب است.

دبیر کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر استان گیلان جایگاه نیروهای مسلح در فهرست موفقیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را جایگاهی ارزنده نام برد و افزود: تمامی‌ موفقیت‌های حاصل در کشور با حضور نیروهای مسلح رقم خورده است.

جلایی با اشاره به توانمندی گسترده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و با تاکید بر اینکه اقدامات این قرارگاه فراتر از اقدامات نخبگان دنیا است اظهار داشت: شهدا و پیشکسوتان انقلاب اسلامی در استقرار و تداوم این نظام نقش ارزنده‌ای را ایفا کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با تاکید بر انجام اقدامات ویژه و مطلوب مختص شهدا و پیشکسوتان نظام مقدس جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: ایام پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس ایام غربت نیروهای جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه برخی در این دوران در تلاش برای ایجاد نفاق بین ارتش و نیروهای مسلح بودند تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران بزرگمردانی چون شهید نامجو را در خود پرورانده که افتخاری عظیم برای استان گیلان و جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

جلایی با بیان اینکه ظرفیت‌های گسترده‌ای در نیروهای مسلح حاکم است تاکید کرد: با برجسته کردن دستاوردها، ظرفیت‌ها و نقش عمده نیروهای مسلح در پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی باید نقش‌آفرینی به‌سزای این قشر را برای جامعه بیان کرد‌.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 40032

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر