آیت‌الله قربانی در دیدار با رئیس ستاد دیه کشور:

لزوم معرفی خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر لزوم معرفی خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان تاکید کرد و گفت: نباید به بهانه حمایت ستاد دیه عده‌ای جسورتر شوند و بر تعداد طلاق و تصادفات ما افزوده شود.

لزوم معرفی خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان

گیلان خبر: آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار رئیس ستاد دیه کشور در رشت با تاکید برافزایش روحیه کمک‌رسانی به هم نوعان ازجمله زندانیان غیر عمد، اظهار کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که عده‌ای برای دنیا تلاش می‌کنند و برای امور آخرت خود تحرکی ندارند.

وی با تاکید بر معرفی چهره‌های خیر و کمک‌رسان در جامعه افزود: متأسفانه جامعه ما روحیه خدایی، عاقبت گرایی و تعاون را فراموش کرده‌اند اما یادآوری و معرفی شخصیت‌های نیکوکار، خیرین و کمک‌رسانان در جامعه بسیار ارزشمند و تأثیرگذار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه همه باید در امر خیر و کمک به هم نوع تلاش کنند خاطرنشان کرد: یقیناً ما هم به ائمه جمعه و جماعات استان تاکید می‌کنیم تا بر روحیه وقف و خیررسانی ازجمله به ستاد دیه و آزادی زندانیان غیر عمد در خطبه‌ها و منبرهای خود اذعان داشته باشند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به روحیه وقف و خیر گونه مردم گفت: خطابه روحانیون و ائمه جمعه و همچنین مسئولین امر خیر بسیار تأثیرگذار است چون عده‌ای از مردم وجود دارند که تنها با یک تلنگر آماده خیررسانی و کمک به هم نوعان خود هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر و تشکر از ستاد دیه کشور مبنی بر اهتمام بر آزادی زندانیان غیر عمد، گفت: ستاد دیه هشیار باشد تا به بهانه این پشتوانه‌ها عده‌ای جسور نشوند تا در مقابل ندامت‌ها، طلاق‌ها و تصادفات بی‌تفاوت باشند.

آیت‌الله قربانی با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کسانی که طبق قانون مشمول آزادی ستاد دیه هستند، افزود: گاهی ستاد دیه اعلام می‌کند که باید مبلغی از سوی مردم و خیرین پرداخت شود تا تعدادی از زندانیان آزاد شود که این فرایند نباید طولانی شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40060

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر