در دیدار معاون اجرایی تدوین نقشه راهبردی جامع علمی کشور با آیت‌الله قربانی مطرح شد

لزوم در نظر گرفتن ظرفیت‌های گیلان در تهیه سند جمع راهبری

در دیدار و گفت‌وگوی معاون اجرایی تدوین نقشه راهبردی جامع علمی کشور با نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر تقویت اقتصاد در بستر رونق تولید و اشتغال و همچنین توجه به ظرفیت‌های گیلان در تهیه سند جامع تاکید شد.

لزوم در نظر گرفتن ظرفیت‌های گیلان در تهیه سند جمع راهبری

گیلان خبر: آیت‌الله قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با امیدوار، معاون هماهنگی و اجرایی ستاد تدوین نقشه راهبری جامع علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در حال حاضر اولویت اصلی کشور تقویت اقتصاد در بستر رونق تولید و اشتغال است و این مهم باید مبتنی بر علم و فناوری‌های نوین تحقق یابد.

وی همچنین به اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور مبنی بر تهیه و تدوین سند نقشه‌ی جامع کشور اشاره داشت و افزود: گیلان قطب کشاورزی است و که در این سند جامعه باید تمامی راهکارهای نوین علمی برای تقویت و اشتغال و بهره‌وری در حوزه‌های متنوع کشاورزی گیلان مدنظر قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان همچنین ظرفیت‌های علمی و تخصصی گیلان را برای پیش برد اهداف توسعه پایدار  قابل‌توجه دانست و گفت: تبدیل توانمندی‌های استان به ظرفیت‌های کارآمد و فعال از اولویت‌های است که باید با تعامل و همدلی همه متصدیان جامعه تحقق یابد.

حمید امیدوار، معاون هماهنگی و اجرایی ستاد تدوین نقشه راهبری جامع علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ارائه گزارشی از روند تهیه و تدوین سند جامع در شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در سند مذکور نیازمند گفتمان سازی و ترویج فرهنگی است.

وی افزود: در سند جامع در دست تهیه و تدوین مقررشده از همه ظرفیت‌های استانی ازجمله ظرفیت استان گیلان استفاده می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40061

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر