تجهیز بخش اعصاب بیمارستان‌های استان گیلان دنبال می‌شود‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش اسروک بیمارستان پورسینا متشکل از ۸ تخت با اعتبار بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در رشت راه‌اندازی شد گفت: توسعه و تجهیز بخش اعصاب بیمارستان‌های استان گیلان دنبال می‌شود.

تجهیز بخش اعصاب بیمارستان‌های استان گیلان دنبال می‌شود‌

گیلان خبر: شاهرخ یوسف‌زاده چابک ظهر امروز در مراسم افتتاح بخش استروک بیمارستان پورسینا با اشاره به اینکه توسعه اورژانس‌های بیمارستانی در بیمارستا‌نهای مادر استان گیلان در دستور کار است اظهار داشت: این طرح در مراکز آموزشی درمانی حشمت، پورسینا، رازی و الزهرا(س) پیگیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه بخش استروک بیمارستان پورسینا بخش مخصوص بیماران سکته مغزی محسوب می‌شود تصریح کرد: این بخش در فضایی به مساحت 78 متر مربع و با 8 تخت راه‌اندازی شده است.

یوسف‌زاده چابک اعتبار هزینه شده فضای ساختمانی و تجهیز بخش استروک مرکز آموزشی درمانی پورسینا را بیش از 500 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این فضا به‌دلیل بهبود فضای فیزیکی بیمارستان پورسینا در بخش مغز و اعصاب راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این بخش در راستای ارتقاء سلامت همه جانبه بیماران در استان گیلان صورت می‌گیرد تصریح کرد: مرکز آموزشی درمانی پورسینا پیشگام استقرار برنامه مدیریت بیماری‌های سکته مغزی در استان گیلان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه توسعه بخش سکته مغزی (استروک) این بیمارستان یکی از برنامه‌های ویژه جهت استقرار توسعه مرکز آموزشی درمانی پورسینا است خاطرنشان کرد: بخش داخلی اعصاب  مرکز آموزشی درمانی پورسینا علاوه بر 8 تخت بخش استروک 40 تخت دیگر دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش استروک یکی از نیاز‌های ضروری بیماران بخش اعصاب مرکز آموزشی درمانی پورسینا بود افزود: آسیب مغزی یکی از آسیب‌های غیرقابل برگشت بوده و رسیدگی به موقع و زیر سه ساعت به بیماران سکته مغزی موجب جلوگیری از ضایعات جسمی ناشی از سکته جلوگیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه توسعه و تجهیز بخش اعصاب مرکز آموزشی درمانی پورسینا از سال گذشته آغاز شده است تصریح کرد: طی یک سال گذشته بیش از 200 بیمار سکته قلبی با توجه به اقدامات ویژه و تجهیزات توسعه یافته در بیمارستان پورسینا از مرگ و فلج اندام نجات یافتند.

یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه راه‌اندازی بخش استروک بیمارستان پورسینا در بهبود کیفیت خدمت‌گذاری به بیماران بخش اعصاب تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: توسعه و تجهیز بخش اعصاب در شهرستان لاهیجان، تالش و بندر انزلی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه توسعه و گسترش بخش استروک در مراکز درمانی استان گیلان در دستور کار است خاطرنشان کرد: بیمارستان 400 تختخوابه علوم اعصاب دکترسمیعی گیلان با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در سایت لاکان رشت در حال احداث است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه توسعه تجهیز بخش اعصاب در این بیمارستان به‌طور جدی پیش بینی شده است بیان کرد: دسترسی به این بیمارستان از طریق اتوبان سراوان فومن برای شهرستان‌ها میسر می‌شود.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 40070

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر